by momo

Maraton ve Stromovce, F6 i Běh okolo Radyně… pro 321start

Říjen 17, 2017 in Nezařazené by momo

Ahoj, v sobotu jsme se účastnili závodu v Běhu okolo Radyně. Děti a ženy běží jedno kolo o délce 3750m a muži pak kola dvě. Jde o moc pěkný závod s výběhem na vrchol, pořádaný horolezci z H-unionu. Kristínka si vyběhla 1.místo v kategorii a zároveň doběhla jako druhá žena celkově. Věra doběhla pátá a mě těsně uteklo třetí místo.
V neděli jsme nemohli nevynechat tradiční Forestovku v Záluží. Jako vždy se tato akce velmi vyvedla i přes stále se zvyšující oblibu. Vždyť letos se na start postavilo již 300 závodníků. Máťa vybojoval 3.místo, Kiki byla nakonec čtvrtá, zřejmě díky únavě po sobotě, Verča doběhla na 11.místě a já skončil 14tý.
Každopádně, lepší víkend v pohybu, než na gauči 🙂
Za 321 Šůchin.
 
Tak vrchol sezóny, Maraton ve Stromovce, nakonec nevyšel. Vysněný čas pod 3 hodiny mi utekl o 9 minut. Závod rozběhnutý dobře, až do 25 km průměrně tempo 4:08 min/km, ale potom mi přestaly běžet nohy, tak jak bych si představoval a začal jsem zpomalovat. Svou vinu na tom dnes mělo počasí , v Praze jak v létě a to mi bohužel nevyhovuje. S časem 3:09:17 jsem asi i tak spokojený, zlepšil jsem si alespoň osobák. Tak pod 3 někdy příště.
P.S. Kdo pozná pána, s kterým jsem na fotce ?
Za 321 Tomáš
 
 
by momo

ŠUTR Zadov 2017

Říjen 13, 2017 in Nezařazené by momo

V sobotu 7.10. jsem se jako každý rok vydal na Zadov , kde se každoročně koná Šumavský ŠUTR. Letos jsem přihlášenej jen na 1 kolo, tedy na 21 km. Na Zadově počasí nic moc, mlha, déšť, vítr, slunce, každých 5 minut jiné počasí a hlavně na teploměru 4 stupně. Brácha jde letos dvě kola a tak ho ještě podpořím na startu a jdu se oblékat a připravovat na start. Na čáře se nás sejde asi 80 startujících, potkávám se zde s Lukášem Zdvihalem, popřejeme si hodně štěstí a v 11 hod. startujeme. Po startu se dostávám do popředí, ale v lese ztrácím přehled na jakém místě vlastně jsem. Trať je jako vždy výživná, technické pasáže, kluzké seběhy, bláto, stromy přes cestu, těžká stoupání. 14 km se mi daří držet tempo kolem 4:33 min/km, běží se mi dobře, km ubíhají a blíží se občerstvovačka, dávám gel a do cíle zbývá ještě asi 9 km, ale to je ta těžší část, pořád snad jen do kopce :-). Nějaké 3 km před cílem mě dobíhá Lukáš, běžíme spolu, ale tak 1,5 km před cílem mi utíká a v posledním nepříjemném stoupání už ho ani nevidím ….. Do cíle nakonec dobíhám za Lukášem celkem na 6.místě v čase 1:44:32. Po závodě si říkám, že jsem to mohl běžet více na krev, ale za týden (14.10.) mě čeká Maraton ve Stromovce a chci se pokusit o čas pod 3 hodiny, takže ŠUTR byla poslední prověrka sil a nechtěl jsem se odrovnat :-). Lukášovi přeju hodně štěstí na maratonu v Amsterdamu ( běhá ti to skvělě !! )

Za 321 Tomáš

by momo

39. týden 2017

Říjen 3, 2017 in Nezařazené by momo

Ahoj, 39.týden tohoto roku se nesl ve znamení závodů, zážitků, vzestupů i pádů.
 
V úterý proběhl poslední díl Vaší Ligy, kde jsme se zúčastnili za 321 Šůchojc a Frýdlojc. Závod jsme si všichni užili a každý si přišel na své. Byli jak medaile, osobní rekordy i silné zážitky.
Tomáš, Verča a Jáchym Frýdlovi a Verča a Matěj Šůchovi si dali 5km a krásně si běh užili. Já, Kristinka a Oli jsme dali 10km a myslím, že nám to také velmi sedlo.
Celkově to bylo takto:
Kiki 1.místo, Já 3.místo, Oli 3.místo, Matěj 1.místo
 
Na státní svátek jsem si zajel do Odolené vody, kde TTT partička (podobní nadšenci jako my) pořádala triatlon, jako rozlučku se sezonou. Původně to vypadalo na již lehce zimní závod, ale počasí nám velmi přálo a tak se ze závodu vyklubalo krásné baboletní klání. Plavalo se 750m ve 13°C vodě, kolo 33km silnička a poctivých 7,5km terénního běhu. Zřejmně teplota mohla za to, že i všechny disciplíny nádherně chutnaly. Celkově jsem dokončil na 10. místě a v kategorii jsem urval bronz.
 
V sobotu jsme s Matějem šli okusit atmosféru překážkového závodu v Liticích. LUTICRUN. Jednalo se o běh na 8km s 23 překážkami s několikanásobném přeplaváním řeky. Polovinu závodu jsme se drželi na čele závodu a myslím, že jsme měli na to, aby jsme atakovali bednu. Samozřejmě konfrontace dospěláků s 12tiletým Matějem nevydržela celý závod a ke konci jsme trošku ztratili. I tak super výkon. Matěj v kategorii 1.místo a celkově 8.místo z 29.účastníků, já byl pouze doprovod. (bohužel jsem skončil s dírou v koleni 🙁 )
 
V neděli jsem týden zakončil s Verčou plaváním v podzemní říčce Punkvě v Moravském krasu na trati 300m s teplotou vody 8°C, ale to už je další, otužilecká kategorie, která právě začíná.
 
Za 321start Šůchin
by momo

23.9.2017 zbloudilej Šumavák

Září 17, 2017 in Nezařazené by momo

Přátelé, kamarádi,

Letos jste bloudili opět parádně. Odhodlání, nadšení a pak i ten vyplavenej endorfin z Vás všech doslova tryskal. A to je dobře.  Opět jste se dostavili na startovní pozici v hojném počtu. Zvolený terén, hluboké lesy a kontroly daleko a vysoko, to vše byl předpoklad, aby rozestupy v cíli byly jasné a všeříkající.  Ale omyl. Byli jste připravení, natrénovaní a neztrémovaní. Dělené druhé a šesté místo, minimální bodové rozestupy jsou toho důkazem. Rozhodčí byl přísný a jakoukoliv nejasnost nekompromisně škrtal. Zázemí kempu nemělo chybu. Domácí rodinná atmosféra, polévka, domácí chleba, piva dost, rumu taktéž, nu a zbytek se musel dopít. Je totiž konec sezony a nová na jaře už neodstartuje, protože kempaři startují do světa. A tak jako byl Zbloudilej poslední akcí v kempu, tak kemp zažil posledního Zbloudiláka. Byli jste skvělí zbloudiláci a kdo kdy byl na této akci, ví, jaké to vlastně bylo. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy, třeba se něco jiného v budoucnu vylíhne. Mějte se hezky a užívejte života.

Fotogalerie zbloudilej Šumavák 2017

Výsledková listina 2017

Za 321start Machr.

 

 

by momo

9.9.2017 Běh na Kokšín

Září 11, 2017 in Nezařazené by momo

Sobota 9.9.2017, týden po Barakomaratonu a já jedu s rodinkou na Běh na Kokšín ( startovné jsem vyhrál v tombole ), nohy ještě trochu cítím, ale letos mám pocit, že mi to běhá a tak jdu tu nejdelší trasu 21 km. Jedním z pořadatelů je super ultraběžec Karel Bláha, se kterým jsem s právě na Barokomaratonu „kdysi“ poznal. Po startu to tak trochu napálím a jdu do vedení, kupodivu se však na čele držím asi do 3km , kde zazmatkuju a běžím blbě, vracím se a dobíhá mě skupinka a tak běžím s nimi. Skupinku trháme ještě se dvěma borcema a už běžíme osamoceni. Přichází stoupání na Kokšín a začínáme jednoho postupně ztrácet a tvoříme si slušný náskok, tak nějak pořád závod táhnu a na paty se mi lepí už jen jeden soupeř. Přichází další stoupání a tam se mi daří mu cuknout a už pádím sám. Trať není vůbec jednoduchá, ba naopak ! Posledních 8 km je , dá se říci, z kopce a tam mě sbíhá soupeř, kterému jsem zdrhnul. Tvoříme dvojici a mastíme do cíle, ale na jedné cestě blbě odbočíme a po chvíli je nám jasné, že jdeme špatně a tak to otáčíme. Soupeř , na kterého jsme měli již pěkný náskok nám tím vyfoukl první místo a my si to rozdali o druhé a třetí. Nakonec mě to asi i psychicky zlomilo a utíká mi i druhé místo. Celkově tedy třetí, ale mezí mladíky druhé místo. Pořadatelsky super !!! Zázemí, sprchy , občerstvení, super ceny !!! Příští rok nesmím chybět. Za 321 Tomáš

by momo

26.8.2017 StoneMAN 12. ročník … foto, video, výslekdy

Září 4, 2017 in Nezařazené by momo

26.8.2017 proběhl na Kameňáku v Plzni 12. ročník MTB triatlonu StoneMAN, který pořádá Sportovní klub 321start.

Pro nás třidvajedna starťáky je to vždy triatlonový svátek a vlastně i oslava dalších Stonemanských narozenin najednou. Akce, která se připravuje po celý rok, a pak vrcholí vždy poslední srpnovou sobotu, byla i letos. Pro Vás závodníky se snažíme připravit závod, který bychom sami chtěli jet. Ne všichni mohou závodit, ale všichni mohou být u toho a to je fajn. Počásí je velký hráč celé akce a letos se podařilo noční bouřkou před závodem a vydatným ranním deštěm trať změnit ze dne na den z prašné na uklouzanou a mokrou. Nepřízně jsou pro nás i pro Vás výzvou a tak se vše postavilo, označilo, zapojilo a odstartovalo podle plánu. Letošní změna tratě v plavání se osvědčila a zůstane tak i pro další ročníky. Trať na kolo byla hodně mokrá a o pády nebylo nouze. Bohužel kvůli tomu i několik závodníků nedokončilo. Je to daň, ale věříme, že obtížnost našeho závodu Vás baví. Teplé počasí a odpolední slunce nás osušilo a zapadlo do dobré atmosféry a zážitku jménem StoneMAN. V silné konkurenci 15 žen a 57 mužů letos vyhrál znovu Tomáš Bystřický a novou vítězkou žen je Martina Tyrnerová.

Děkuji všem 321starťákům a spřízněným duším, které nám zas a zas přicházejí pomoci a děkujeme partnerům, kteří nám pro Vás dávají ceny a podporují celou akci. 

Bohužel se letos nepodařilo získat pro naši akci ukázku asistenčního pejska z Pomocné tlapky o.s., ale i tak se vybralo na jejich podporu krásných 9892,- Kč

Za 321start Krsák a Klajňák

Výsledková listina StoneMAN 2017

Foto StoneMAN 2017 – Marek Tramba

Foto StoneMAN 2017 – Petr Papoušek

Foto StoneMAN 2017 – Václav Fialka

Foto StoneMAN 2017 – Vít Dvořák

Stoneman 2017 from MArtin Šimek on Vimeo.

 

 

 

by momo

2.9.2017 10. ročník Barokomaraton v Plasích

Září 2, 2017 in Nezařazené by momo

Začátek září je svátek všech co chtějí běhat v terénu a v okolí města Plasy. 10. ročník Barokomaratonu letos připravil tratě 100, 42, 21, 10 a 4,2km. Za 321start 5 zástupců. Velká marodka v týmu ale i tak skvělá účast. Na maraton jsme  s Tomášem Friedlem vystartovali v 10:20 hod. a já to jako vždycky strašně napálil… V půlce ještě celkově třetí… zatímco Tomáš běžel rozumě a vyváženě… Kdybych to nezkusil, bych si vyčítal že jsem si dal málo a to je přece nejhorší 🙂 500m před cílem mě Tomáš dobíhá, dáme zdravici a v jedné minutě protínáme cíl. Je z toho 2x umístění v TOP 10 Barokomaratonu  pro 321start. Tomáš 6. místo já 8. místo. Nakonec z toho pro mě 3. místo veteránů M40. Mohl jsem na bednu vedle fenoména českého ULTRA Radka Brunnera (ten s korunkou na hlavě).

321start ještě reprezentovali Eva Kufnerová 7.místo ženy Baroko půlmaraton a Iva Vavřinová a Petr Vichron 10 km.

Za 321start Krsák

Výsledky závodu

 

by momo

12.8.2017 PilsenMAN

Srpen 13, 2017 in Nezařazené by momo

PilsenMAN 2017 se odehrál letos opět na louce u Svatého Jíří u nás na Doubravce. Přísné plavání ve vlnách Boleváku, lod na Berounce, bike do kopců až k Býkovu a běh přes Chlum s brody Berounkou…

Disciplíny (podle kategorií):

  M22, M40, M50, M18, MM Ž22, Ž40, Ž18, Ž15, M15, MŽ, ŽŽ
Plavání 1 km 0,6 km
Meziběh 2,4 km 2,4 km
Sjezd řeky 9 km (3 okruhy) 6 km (2 okruhy)
Horské kolo 46 km 39 km
Běh terénem 14 km (2 okruhy) 7 km (1 okruh)

Těžké, přísné, dobré… Škoda že Jirka Kunc s Ondrou museli na cyklistické části zrušit dvojici pro Jirkovo vyhozené rameno po pádu z kola a tak si to Ondra dojel sám.

Mě se po nočních nechtělo jet dlouhého a tak jsem si zasprintoval za humny na trati 0,6 – 14 – 5km.

1.místo kvadriatlon mix Tomáš Friedl + Krystýna Junková, čas 4:07 hod.

17. místo kvadriatlon jednotlivci Honza Šůcha, čas 6:06 hod.

6. místo (2. M40) triatlon Honza Krs 1:03 hod.

stránky závodu: http://www.pilsenman.cz/

…za tím víc fotek nemám … za 321start Krsák

by momo

5.8.2017 H triatlon v Jiříkově

Srpen 8, 2017 in Nezařazené by momo

V sobotu 5.8.2017 se konal poslední bodovaný díl, mé oblíbené série H-Triatlon tour 2017v Jiříkově na nejsevernějším místě Čech.
Závod jsem dokončil na 21.místě a 20 tý v kategorii. Verča a Matěj si tentokráte dali také celý triatlon, avšak v kratší verzi. Závod dokončili Verča 38/6 a Matěj 20/4.
Na tomto závodě je naprosto dokonalé, že zde trávíme s dětmi celý víkend, protože po závodě je zde pro všechny uspořádán hudební festival.
Stejně jako loni jsem se zúčastnil všech závodů v celé sérii. Po předloňském 6.místě a po loňském 4.místě jsem měl letos v úmyslu to zase o kousek posunout. I přes to, že po proflákané zimě kvůli potížím s nohama, nebyli časy letošních závodů nic extra. Podařilo se však díky bodové matematice, dosáhnout v celé tour na celkové 2.místo.
Celá série obsahuje jeden běžecký-crossový závod, jeden MTB triatlon a dva silniční triatlony. Ve všech triatlonech jsem měl sice o něco horší časy, ale nakonec se ukázalo, že byl vždy o něco delší běh i plavání.
Bodovaná část série je tedy u konce a otázka je jestli se to podaří příští rok posunout ještě o malinko výš.
Zbývá však ještě jeden, opět běžecký závod, který se uskuteční v říjnu, i když už se na pořadí nic nezmění, stejně se na závod moc těším.
Za 321start Šůchin.

(jedna fotka z festíku ze Sabčou Křovákovou 🙂

by momo

23.7.2017 Všerubský železný muž

Červenec 31, 2017 in Nezařazené by momo

V neděli 23.7.2017 počasí přálo a tak jsem s rodinou vyrazil do Všerub u Kdyně na Všerubského železného muže. Byl jsem zde již před 2 roky a tak jsem věděl, co mě čeká, 400m plavání, 30 km kolo a 4,5 km běhu. Plave se v místním rybníku, kolo je z části po lesních cestách a z části po německých silnicích, běh malinko kopcovitý. Se slušným umístěním jsem nepočítal, pořád jsem v triatlonu spíše do počtu, ale alespoň jsem si zlepšil dosavadní čas. Samozřejmě jsem zde potkal spoustu plzeňáků a tak jsme mohli i pokecat.

Za 321 Tomáš

by momo

Krašovický triatlon 8.7.2017 a jiné parády…

Červenec 10, 2017 in Nezařazené by momo

Ahoj, minulý týden jsem prožil opět víceméně závodně. V úterý 4.7.2017 jsme si s Oli zajeli do Prahy, kde podobná parta nadšenců jako jsme mi pořádá několik závodů. Říkají si TTT parta a letos jsme byli již na několika jejich závodech. Tentokrát pořádali běh Milíčovským lesem. Oli si dala 5km a já 10 km. Nic jsem od toho neočekával a nakonec z toho bylo 3.místo a čas 39:22. (Nebyla to úplná desítka 🙂 .
V sobotu 8.7.2017 jsem si na kole zajel do Krašovic na krásný byť krátký triatlon. Nic méně nádherná atmosféra, super lidi a startovný 80,-Kč – prostě krása. Bylo z toho 8.místo a 6. v kategorii.
Jen pro zajímavost: v neděli jsem jel znovu do Prahy kde jsem plaval 5km ve Vltavě, ne však za 321, protože jsem musel být jako registrovaný plavec, takže jsem plaval za otužilecký klub. Voda měla 18°C a nakonec jsme to uplácal za 1:36 hodiny.
Za 321 Šůchin.

by momo

2. díl H triatlon Hostivař – Praha

Červenec 1, 2017 in Nezařazené by momo

V neděli 25.6.2017 proběhl 2.díl H Triatlon Tour, tentokrát v Hostivaři Teréním triatlonem a duatlonem.

Kristinka s Matějem absolovali duatlon na distancích 1km – 3,5km – 1,7km. Kiki 2.místo v kategorii a Máťa 4.místo v kategorii.

Já měl triatlon na distancích 1,1km – 25km – 12km, celkově 15.místo. V průběžném bodování jsem zatím na 2.místě.

.. za 321start Šůchin

by momo

LipnoMAN 17.6.2017

Červen 22, 2017 in Nezařazené by momo

17.6.2017 uspořádal náš dlouholetý kamarád a závodník Lukáš Zdvihal již 15tý ročník závodu LipnoMAN. Jedná se o 1/2 ironman tedy 1,9km plavání – 90km na kole a 21km běhu na necertifikované trati a v kopcích :-). Před 11 hodinou odstartovalo na tyto distance 10 mužů a 2 ženy. Jde vždy o setkání těch kteří ironmana jezdí a nebo jezdily, a nás co se chtějí těchto vzdáleností dotknout, zkusit a s respektem absolvovat. Ukazuje se stále více, že obavy z délky a náročnosti závodu nejsou na místě. Letos bylo větrné počasí! Lipno se předvedlo ve své síle a plavání ve vlnách bylo chvilkama jako boj o přežití. Už jen incident, kdy osádka záchraného člunu skončila ve vodě hovoří za své. Na kole trochu foukalo …ale to je furt nějakýho remcání …ale na běh bylo letos parádně pod mrakem. Nádherný servis na trati i v depu, navařená polívka, naražené pivo, pečené maso, parta bláznů do triatlonu k tomu. LipnoMAN je zážitek. Díky Luky opět za pozvání.

Za 321start pár čísel: 2. žena Jana Machová
2. Franta Mach, 3. Honza Krs, 4. Jirka Kunc, 7.Honza Šůcha. 8-9. Honza Klein, 8-9 Tomáš Friedl

Fotoalbum LipnoMAN 2017

by momo

17. ročník HnačovMAN 3.6.2017

Květen 30, 2017 in Nezařazené by momo

V sobotu 3.6.2017 proběhl v AutoCampu Hnačov 17. ročník závodu HnačovMAN. Letos opět v podobě MTB triatlonu. Plavecká část byla o malinko delší než obvykle, ale proč ne, když bylo tak příznivé počasí. To nám letos vyšlo opravdu skvěle. Trať mužů má dalšího nového vítěze, a tím se stal Norbert Szabo. Ženy vyhrála Veronika Kubáčová. Velké poděkování musím vyslovit Vám všem členům a příznivcům 321start, kteří jste přijeli pomáhat, závodit i fandit. Ovoce na občarstvovačku nám dodala firma www.autodoprava-puta.cz a vouchery na pobyt věnoval Hotel Rohanov.

Sezóna triatlonů teprve začíná. Ať se daří!

…za 321start Krsák

Foto HnačovMAN 2017 – Marek Tramba

Foto HnačovMAN 2017 – Petr Papoušek

Vysledkova listina HnačovMAN 2017

 

 

by momo

Author Král Šumavy 27.5.2017

Květen 29, 2017 in Nezařazené by momo

Bylo horko, bylo krásně. Bolelo to, trpělo se. Prášilo se nezvykle moc. Team 321start si odpracoval své. Páteční příprava a porada proběhla u piva v Lubech na hřišti. Kdo chyběl, o nic nepřišel 🙂 Taktika byla stejně dávno jasná. Přežít a pokud to půjde užít.

Osobní zážitky jsou nepřenositelné a je to tak dobře. Král je můj srdeční závod. Jel jsem jich moc a ještě doufám pojedu. Někdy to sedne hodně a někdy míň. Nikdy to nebylo bez boje a skoro vždycky jsem tpěl. Už teď se ale těším na příští rok a všechny ty blázny … na trati, v hledišti, prostě všude okolo.

Sk 321start a naši nejbližší 🙂

105 km Standa Valdman 6:09 hod. pořadí 192

105 km Radek Mach 6:33 hod. pořadí 266

105 km Honza Šůcha 7:01 hod. pořadí 340

105 km Václav Mixan 7:51 hod. pořadí 449

105 km Kateřina Holá 8:46 hod. pořadí 542 (8. Z1)

70 km Honza Krs 4:04 hod. pořadí 134

70 km Jitka Brunerová 5:26 hod. 471 (6. Z2)

by momo

ŠUTR PRAHA 20.5.2017

Květen 22, 2017 in Nezařazené by momo

V sobotu 20.5.2017 jsem se již po čtvrté zúčastnil pražského ŠUTRU, letos jsem si dal opět trasu na dvě kola, 36 km s převýšením 1000 metrů. Sobotní ochlazení bylo velice příjemné. V 11 hod. jdeme na start, hned po rozběhu zakopávám a házím kotoul vpřed :-), trochu odřený, ale mastím dál ………Letos se mi běží fantasticky, výběhy z části běžím, z části jdu a šetřím síly na rovinky a seběhy.  Postupně dotáhnu kluky  ( bráchu a Tomáše Peroutku ) a tvoříme malou skupinku asi 6 závodníků, které se pomalu začínám vzdalovat a už běžím sám. První kolo mám za 1:25 hod., což mě překvapuje a doufám , že mi „nedojde“, ale i druhé kolo se mi běží dobře, krize žádná, jen ke konci  mě v sebězích  začínají trochu chytat křeče do lýtek. Do cíle přiběhnu v čase 2:55:29 hod., pro mě veliký úspěch a třetí místo k tomu ! Zlepšení oproti loňsku o 20 minut.

Za 321 Tomáš Friedl

by momo

Jarní aquatlon Bráník 23.4.2017

Květen 7, 2017 in Nezařazené by momo

23. dubna 2017 se konal v Praze v Braníku tzv. Jarní Aquatlon na distancích 200m běhu 500m plavání a 4000m běhu.. Po letošní celkem náročné a mrazivé otužilecké sezoně jsem se těšil, že se konečně v nějaké řece trošku ohřeju. Chyba lávky, Vltava ukázala na teploměru příznivých 6,5°C. Přichystal jsem si botky do depa a než došlo na start přišla sněhová přeháňka a byl jsem rád, že jsem boty v depu našel. 🙂
Ihned po startu bylo jistě velice zábavné vidět běžet po břehu Vltavy zhruba 50 bláznů v plavkách, brýlích a plaveckých čepicích. Ve vodě jsem se částečně prokusoval vpřed, ale depo mi dalo zabrat. Se zmrzlými prsty se mi zasekl jazyk u boty a já se nemohl za boha obout, takže jsem zase něco ztratil a musel na běhu dohánět. Asi tři lidi jsem ještě zdolal a celou trať dokončil na celkově 6tém místě a pátý v kategorii. Další aquatlon je plánovaný na 18.května v Hostivaři, tak doufám, že už bude skutečně jarní 🙂
Za 321 Šůchin.
 

 

by momo

321 soustředění Rohanov 2017

Květen 3, 2017 in Nezařazené by momo

321 soustředění Rohanov 2017

V termínu 28.4. – 1.5.2017 jsme si dali cyklo soustředěníčko na našem spřáteleném Hotelu Rohanov ve Lhotě pod Rohanovem, což je kousek pod Javorníkem v Jihočeském kraji. Šumava si letos připravila novou dubnovou nadílku sněhu, a to hned ne ledajakou! První problémy začaly už při příjezdu, kdy letnímu obutí nechutnalo 5 až 10 cm ujetého sněhu na silnici, a někteří opozdilci museli dokonce do Sušice pro řetězy. Pak už šlo všechno hladce. Hotel s polopenzí bez chyby. Ubytko naprosto v poho a ráno sníh nejen na image fotek, ale i na zručnou jízdu. V sobotu i v neděli jsme si dali přes 50 km bike. Jednou směr Vimperk a podruhé k Rejštějnu. O tlačení, smyky, mokré nohy a bahno nebyla nouze. Vše ale prosvítilo sluníčko a nejvíc naše drsné nátury! Pětadvacetičlenná skupina si užila dny i večírky. Kdo nejezdil na kole, putoval po blízkých Šumavohodnostech…

Díky, Machře, za trasování a díky všem, kdo vytáhli foťáky na trase a zvěčnili tak naše radosti.

…za 321start Krsák

Foto od Petra Papouška ZDE

Foto mix od Vás všech ZDE

by momo

Trika a mikiny 321start pro rok 2017

Duben 28, 2017 in Nezařazené by momo

Přátelé kamarádi. Připravili jsme pro Vás nabídku objednání trika nebo mikiny s potiskem 321start ve verzi roku 2017. Dámská i pánská trika jsou ve čtyřech verzích, ze kterých si můžete vybrat. Nově jsou k objednání mikiny ve dvou verzích střihu UNISEX. Objednávky zásadně prostřednictvím formuláře na www.sk321start.cz, kde můžete objednat až 4 kusy najednou. Trika jsou stejná jako minule, tedy i velikosti vybírejte podle posledního modelu.

Cena je 250,- Kč triko a 500,- Kč mikina. Platí se při převzetí. Výroba cca 1 měsíc. Až to bude tak to bude. Nabídka je pro členy a příznivce 321start. Jde o výrobu sítotiskem… tzn dotisk nebude. Přebytky budou o 100,- Kč dražší.

Termín objednání je do 7.5.2017 22:00 hod.

Formulář pro objednání trika a mikiny 321start verze 2017

by momo

22.4.2017 Sušický horský běh

Duben 27, 2017 in Nezařazené by momo

22. dubna 2017 se startoval ve 13 hod. na ostrově Santos v Sušici 6. ročník tamního Sušického horského běhu. Byla zima, pršelo, snežilo, foukalo. Zatímco část běžců tento den polykala tempo Půlmaratonu Plzeňského kraje, my jsme si vybrali kopce i bláto a to jak nahoru tak dolů. Trať vede zjednodušeně řečeno ze Sušice na kopec Sedlo a zpět, jako okruh, v terénu a v převýšení 710m na 22 km. Doběhl jsem letos na 3. místě celkově a jako 2. veterán v čase 1:42:03 hod. Bylo to tvrdé a dobré. Doporučuji. Atmosféra, trať a vůbec Sušice a její okolí mě baví.

WEB závodu ZDE

…za 321start Krsák

by momo

22.4.2017 Půlmaraton Plzeňského kraje

Duben 25, 2017 in Nezařazené by momo

Půmaraton Plzeňského kraje a moje třetí a zatím nejlepší umístění a nový osobák k tomu ! Před třemi týdny jsem si v Praze zaběhl po dvou letech nový osobní rekord ( 1:23:20 ) a tak jsem se na závod v Plzni hlásil až v úterý a jen z hecu Kristýny a Martina. Trať dobře znám ,profil není žádná rovina a tak jsem si řekl, že si zkusím alespoň zlepšit čas na této trati. V poslední době mi to docela běhá 🙂, mám alespoň takový pocit 🙂. Počasí přeje, fouká a je pěkná zima, tak beru jen elasťáky a tílko … Na startu se samozřejmě potkávám se spousty známými, hodíme pár slov a jdeme na to….. Rozbíhám to po 4 min/km a hned po startu tvoříme skupinku 4 běžců a postupně předbíháme ty, co to po startu napálili. Před námi se vzdalují dvě skupinky, které postupně ztrácíme z dohledu. První stoupání v Liticích hned prověří naše síly a valíme to dále do Šlovic, kde dobíháme další a připojuje se můj táta na kole a hned mi hlásí, jak na tom jsem. Do Dobřan se střídáme na čele skupinky, vítr nepříjemně fouká do ksichtů. Při doběhu do Dobřan za to zkouším brát a utíkám skupině, šoupnu tam půl gelu a mastím na Lhot

u. Delší nudný úsek běžím sám, jen táta za mnou a kluci o kousek dál. Ještě 1 km před Lhotou se jim daří mě doběhnout a tak zkusím zrychlit a daří se, uvisí se mnou jen Miroslav Potočňák, ale ve Lhotě se mi daří mu cuknout a jdu už sám, táta hlásí náskok, beru zbytek gelu a řítím se k lávce přes přehradu, na Míru už mám snad dostatečný náskok, ještě jeden kopec a hurá z kopce do cíle. Proběhnu cílem a koukám jak blázen, hodinky ukazují 1:22:30, tak to jsem fakt nečekal, že si po třech týdnech zlepším osobák o 50 vteřin. Celkově obsazuji 7.místo a páte v kategorii. Zlepšení oproti loňsku skoro o 9 minut 🙂.

Za 321start Tomáš Friedl

Za redaktora ještě doplním že letošní 1/2maraton běželi i Klajňák, Jana Machová a hlavně Tomáš Kraus pro 321start vyhrál 1. místo v běhu na 800m v kategorii 2006-2008.

Krsák

 

by momo

Spuštěno přihlašování na závody321start

Duben 21, 2017 in Nezařazené by momo

Dnes 1.3.2017 bylo spuštěno přihlašování na závody pořádané 321start.

3.6.2017 HnačovMAN – MTB triatlon 17. ročník

26.8.2017 StoneMAN – MTB triatlon 12. ročník

Závody se pojedou na osvědčených tratích a distancích v obvyklých termínech.

Novou podmínkou je platba do 5 pracovních dnů po přihlášení. (Jinak bude místo uvolněno dalším zavodníkům).

 

by momo

Soustředění 321start HOTEL ROHANOV 28.4.-1.5.2017

Duben 20, 2017 in Nezařazené by momo

Soustředění 321start HOTEL ROHANOV bude v termínu 28.4.-1.5.2017 (pátek až pondělí)

Oficiální nástup na ubytování 28.4.2016 po 15 hod., ukončení pobytu 1.5.2016 v 10 hod.

Začíná se večeří v 18 hod., snídaně je v 8:30 hod.

Cena dospělák (18+) 367,- Kč/noc s polopenzí (cena včetně místního poplatku 17,- Kč/den)

Cena dítě (12-18 let) 350,- Kč/noc s polopenzí (neplatí místní poplatek)

Cena děti (do 12 let)  310,- Kč/noc s polopenzí (neplatí místní poplatek)

Akce je po domluvě otevřena pro všechny příznivce 321start (tedy i nečleny 321start). Možno vzít i rodinu za podmínek pro 321start.

Co udělat pokud chci jet…

 1. Přihlásit se na email: sk321start@gmail.com (volnou formou tzn. uvést počty, věkovou skupinu, kontakt na sebe).
 2. Zaplatit celou cenu. Krsákovi hotově nebo na účet 321456789/2010 VS 3332017.
 3. To všechno do neděle 5.3.2017 včetně. Pak s příplatkem … co osoba/den to pivo (pokud bude ještě volno)

Informace: Honza Krs, tel. 608 482 697, email: sk321start@gmail.com

http://www.hotel-rohanov.cz/

http://mapy.cz/turisticka?x=13.6822663&y=49.1375172&z=14&source=addr&id=10714377

by momo

Běh Labské pískovce… pro 321start a hlavně pro Klajňáka druhej flek

Duben 18, 2017 in Nezařazené by momo

V neděli 16.4.2017 se běžel RAIDLIGHT Hotel Ostrov Labské pískovce půlmaraton. Závod na 7,5km, 15 a 22,5 km. Klajňák si vybral prostřední trať a vybral si dobře. Absolutně 2hé místo. To se nám ta sezóna zase pěkně rozbíhá. Super.

Stránky závodu: http://labske-piskovce-pulmaraton.webnode.cz/

by momo

9.4.2017 F2 duatlon – 2 x zlato pro 321start

Duben 9, 2017 in Nezařazené by momo

Forrest GUMP TEAM připravil na datum 9.4.2017 závod F2 duatlon. Jde o distance 2,5 km beh – 35km silniční kolo – 6,2km běh se zázemím v Záluží u Plzně. Letos teprve 2hý ročník, ale limit 50 závodníků v pohodě naplněn. Počasí super. Forestova organizace na 1*. Jednoduché, účelné, vydatné, přátelské.

Team 321start měl na startu 5 kousků. Výsledky parádní !!!

1.místo celkově Franta Mach,

1. místo muži M40 Honza Krs,

4. místo muži Tomáš Friedl, 5. místo muži Šůchin, 4. místo ženy Jana Machová.

Užili jsme si to, vyndali jsme se a pobavili. Díky Foreste. Díky všem na startu za 321…

Stránky závodu ZDE

by momo

Běžecký víkend v podání 321start

Duben 2, 2017 in Nezařazené by momo

Bylo toho tento víkend trochu víc a proto zveřejňujeme jen čísla a časy. Pocity si řekneme až u piva. Na Milano Maraton nám odjeli dva zástupci a zhostili se toho bravurně. Klajňák v os a David svůj prní maraton ve skvělým čase. Do toho stihnul Franta Mach vyhrát Hannah Pilsen Trail Maraton v kategorii muži (cros na 48 km) a vybojoval pro 321start asi první velké víteztví v běhu na ULTRA! Janina si dala stejnou trať a 3. místo ženy. Paráda! Děti urvali na PilsenTrailu 3x zlato a Šůchyn „nezmar“ si dal na Radeč půlku My lenoši jsme si zajeli do Prahy na 1/2maraton a padlo dvakrát os a ke všemu všichni pod 1:25 hod. ! Tohle se bude muset zapít, oslavit, zopakovat 🙂 …za 321start Krsák

Milano Maraton 2.4.2017

Honza Klein 3:10:31 hod. (os)

David Skřivan 3:44:46 hod. (os)

Hannah Pilsen Trail Radeč 1.4.2017

Franta Mach 48km 1. místo muži !!! 4:11:44 hod.

Jana Machová 48km 3. místo ženy 5:04:16 hod.

 1. děti 7-10let 800m Tomáš Kraus, 1. děti 1600m Šůchová Verča, 1.ženy do 18let 7,5km Miljanecová Kiki

 Jan Šůcha 21km 1:49:46 hod.

Sportisimo 1/2 Maraton Praha 1.4.2017

Honza Krs 1:22:07 hod. (os)

Tomáš Friedl 1:23:20 hod. (os)

Ondra Moudrý 1:24:07 hod.

Jirka Kunc 1:24:56

by momo

F6 26.3.2017

Březen 29, 2017 in Nezařazené by momo

Ahoj, v neděli 26.3.2017 proběhla Zálužím u Plzně početná skupina běžců čítající něco kolem 200 kousků, kusů i kousíčků. Konala se zde totiž Forestova 6tka. Že nevíte co to je? To není možný! Je to skvělý, krásný, rychlí, příjemný, teréní závod, který pořádá Forest Gump Team a v posledních letech se jim daří čím dál tím líp. Za 321 běžela pouze naše rodinka. Nu a dvakrát to cinklo. Kristýnka 2.místo a Máťa 3.místo ze všech dětí na hlavní trase. Verča doběhla sedmá. Za ženy běžela Oli a já za muže :-), kdo by to čekal! S časem jsme byli všichni spokojeni, počasí a nálada také vyšlo. Je to závod na který se vždy těším a nenechám si ho ujít.
A velké poděkování patří všem Foresťákům.
 
Za 321 Šůchin
 
by momo

18.3.2017 Norbiho 12

Březen 19, 2017 in Nezařazené by momo

18.3.2017 se běžel tradiční jarní běh Norbiho 12. Kdo nezná, jedná se o 12km běhu v okolí Krkavce u Plzně s výběhem na něj. Tradičně se nás z 321start sejde vždycky na startu hodně a vůbec atmosféra je díky pořadatelskému týmu i komunitě běžců velmi přátelská a přející. Je to jednoduché, účelné, drsné, těžké a hezké zároveň. Aspoň tak to působí z pohledu běžce. Norbimu, Jelenovi a Kýťovi a vlastně celé jejich partičce to dává asi hodně každý rok zabrat, ale výsledek je prima. Za mě nejhezčí běh u Plzně a určitě i dál… kam dohlédnu. Trať je dost tvrdá, aby se tu zmáčkly našlapaní borci a přitom je běhatelná i pro hobíky.

Letos trochu před závodem pršelo a bláto na trati bylo (což mám rád) znát. Výběhem na Krkavec se tradičně odděluje zrno od plev 🙂 ale zdaleka není vyhráno. Ještě je připraveno dost těžkých výběhů i seběhů, trailů a signlů a vůbec těch parádních krakveckých pěšinek.

Stranky závodu www.norbiho12.cz

Sečteno podtrženo… za 321start na startu 9 borců se slušným výkonem. Letos za nás kraloval Franta Mach a udělal nám na trati nový 321 traťový rekord. Super!

Franta Mach 0:49:05 /4. muž 30 / 7. celkově

Honza Krs 0:49.30 / 1. muž 40 / 8. celkově

Jirka Kunc 0:52:10  /9. muž 30 / 17. celkově

Tomáš Friedl  0:52:47 / 10. muž 30 / 20. celkově

Ondra Moudrý 0:53:59 / 13. muž 30 / 26. celkově

Jan Šůcha 0:59:00 / 20. muž 30 / 50. celkově

Jan Kraus 1.03.02 / 17. muž 40 / 67. celkově

Jana Machová 1:03.35 / 4. žena do 30 / 71. celkově

Tomáš Kraus 2. místo děti 10-11 let (dětské závody)

 

 

by momo

BrdMAN 2017

Březen 12, 2017 in Nezařazené by momo

Naši dobří přátelé ze Strašic, organizátoři slavného 321start triatlonu Strašický BrdMAN, jsou zase zpět. Letos připravují nový typ závodu. Nechte se pozvat na jejich projekt BRDMAN DUATLON.

 Brdman 2017 pozvánka

by momo

Půlmaraton okolo Boleváku – březen 2017

Březen 6, 2017 in Nezařazené by momo

Čau všichni, v sobotu 4.3.2017 jsem chtěl poprvé v tomto roce otestovat svoji výkonnost a tak jsem se zúčastnil Šroubkova půlmaratonu okolo Boleveckého rybníka. Počasí nadmíru přálo a tak jsem vytáhl krátké šortky :-). Na startu půlmaratonu se nás moc nesešlo, nejvíce byla zastoupená 10 kilometrová trať , potom maraton, půlmaraton a nakonec 50 kilometrová trať. Závod jsem chtěl zkusit běžet v tempu pod 4 min/km. Po startu jsem se usadil na druhém místě a plánované tempo jsem držel okolo 3:55 min/km až do 9 km, kde mě doběhl jeden závodník a potom už to šlo se mnou z kopce 🙂 . Výsledný čas 1:27:13 (4:08 min/km ) však stačil na celkové třetí místo, takže asi spokojenost 🙂

Za 321 Tomáš

Za 321 Tomáš

by momo

Radoušovo bloudění 25.2.2017

Únor 27, 2017 in Nezařazené by momo

V sobotu 25.února 2017 se  konal druhý ročník, nádherného MTB orienťáku Radoušovo bloudění. V loni jsem se zúčastnil ročníku prvního a už tenkrát jsem věděl, že to je závod, který se mi líbí a který má šťávu. Není to ježdění podle šipek, nebo někde dokola. Tu máš mapu a koukej se na čas ztratit. Koho celej den neuvidím vyhrává. Praktikoval jsem tohle na dětech a ejhle, teď jsem v tom já a baví mě to. Co k závodu napsat, sešlo se nás hezkých 62, bylo  nádherné počasí, skvěle nachystané kontroly, zázemí, nálada, super soupeři, prostě všechno CAJK. Na trať jsme se začali pouštět postupně pod dvou minutách od půl 11. Kontrol na nás čekalo 13 a limit pro dojetí 3 a 1/2 hodinky. Mým plánem bylo objet vši, i kdybych měl limit překročit. To se naštěstí nekonalo a limit jsme stihl i se všemi body. Nakonec mi to stačilo na celkově 10.místo a 7.v kategorii. Musím přiznat, že letos s najetými 300km mi to dalo zabrat. Přesto jsem si to užil a můžu tento závod všem jen doporučit.
 
Za 321start, Šůchin.
by momo

Ledové kafe MTB 4.2.2017

Únor 10, 2017 in Nezařazené by momo

Ahoj, i letos se jelo Ledový Kafe v Hoře svatého Václava. Byl to již 7.ročník a opět to stálo za to.
Mám tu čest, že jsem mohl být na tomto ojedinělém závodě již po třetí. Musím říci, že každý rok je to jiné a každý rok jsem vždy překvapen, co zdejší počasí a podnebí dokáže vykouzlit za překvapení. Zatímco loni, se jelo takřka po suchém povrchu, se sem tam louží, tak letos o sníh, led, břečku, bláto, závěje, šutry, louže, drny slunce i mlhy nebylo nouze. Každý metr trati v sobě skrýval něco nového a nepředvítalného. To však k tomuto závodu patří a tak to má být. Už před závodem jsem věděl, že čas si letos nevylepším a taky se stalo, dojel jsem o 15 minut déle než v loni, ale o to nešlo. Závod byl krásný i náročný. Tak zase za rok milé Ledové kafe.
 
Za 321 Šůchin.
 
 
by momo

Statistika NUDA je má však cenné údaje… v roce 2016 jsme to trochu „přeťápli“

Leden 10, 2017 in Nezařazené by momo

Sečteno podtrženo! Samozřejmě že nejen závody je živ 321starťák, ale v roce 2016 jsme to fakt trochu „přeťápli“.

Poděkování všem, kteří reprezentovali a do součtu 321start přispěli svojí trochou do mlýna. Je nad slunce jasné, že nemají všechny ty lesky stejnou váhu, ale to už je osobní věc a prestiž. Každá bedna potěší a motivuje. Takže vzhůru do sezóny 2017. Užijte si ji…

Starty a účasti na závodech v roce 2016:

 • 1.1.2016 Novoroční běh na Žďár – 4 km (3. Pavla Hyťhová, Zuzka Klásková, Jirka Kunc, Honza Krs, Ondra Moudrý)
 • 24.1.2016 Čižický biatlon (2. Ondra Moudrý)
 • 6.2.2016 Ledový kafe – 30km MTB (Jan Šůcha)
 • 13.2.2016 Běh na 10km okolo Boleváku (Tomáš Friedl)
 • 27.2.2016 Radoušovo bloudění MTBO (Jan Šůcha)
 • 5.3.2016 Běh na 10km okolo Boleváku (Tomáš Friedl)
 • 12.3.2016 Těškovský okruh – běh 7km (Honza Krs, Ondra Moudrý)
 • 19.3.2016 Norbiho 12 (1.M40 Honza Krs, 3. Ž30 Pavla Hyťhová, 3.Ž20 Zuzka Klásková, 1. děti 8-9let Tomáš Kraus + 7 x 321start )
 • 26.3.2016 1/2maraton Plzeň (3. M30 Tomáš Friedl)
 • 27.3.2016 Forestova 6 (2. M40 Honza Krs, 4. Ž Zuzana Klásková, Ondra Moudrý, Honza Šůcha, Tomáš Friedl + 2x 321start)
 • 2.4.2016 Pražský 1/2maraton (Ondra Moudrý, Jirka Kunc, Honza Klein)
 • 2.4.2016 PilsenTrail 23km (2. M40 Honza Krs, 3. Ž Pavla Hyťhová, Tomáš Friedl, Honza Šůcha)
 • 16.4.2016 Rokycanský kros – běh 5,6 km (Tomáš Friedl, Jan Šůcha, Tomáš Kraus, Jan Kraus, Krystin Miljanec, Matěj Šůcha)
 • 23.4.2016 Půlmaraton Plzeňského kraje 21km (Jan Klein, Jan Šůcha, Tomáš Friedl), 10km (Petr Kuryluk), 5km 1. F-5 Zuzana Klásková, 800m 1. 2005-7 Tomáš Kraus
 • 23.4.2016 Sušický horský běh 22km (2. M40 Honza Krs)
 • 24.4.2016 Kros Skalka Praha – běh 6km Jan Šůcha,  1 km 2. Matěj Šůcha, Verča Šůchová, Kristína Miljanec, Olesia Miljanec
 • 1.5.2016 Decathlon Run for All 1. 2007-8 Tomáš Kraus
 • 8.5.2016 MARATON Praha (Honza Krs, Honza Klein)
 • 10.5.2016 Golf běh 10km Praha (Jan Šůcha)
 • 10.5.2016 Golf Aquatlon Praha (Jan Šůcha)
 • 14.5.2016 Desítka okolo Boleváku – běh (Tomáš Friedl)
 • 14.5.2016 Plavání na 2 námořní míle (2. Jan Šůcha)
 • 15.5.2016 Forestova čtrnáctka – běh (Tomáš Friedl, Jan Šůcha)
 • 21.5.2016 Pražský ŠUTR – běh 36km (Tomáš Friedl)
 • 28.5.2016 Škoda FIT půlmaraton (Honza Klein), dětský běh 2006-7 (2. místo Tomáš Kraus)
 • 28.5.2016 Král Šumavy MTB (100km Jan Šůcha a 70km Honza Krs)
 • 28.5.2016 Běh přes tři vsi (1. Richard Kunc, 1. Simon Kunc, 3. Jirka Kunc, 6. Jana Kuncová)
 • 1.6.2016 Vaše liga Plzeň, běh 5km (3. Tomáš Friedl, …do 15 let 1. Kristýny Mijanec, 2. Matěj Šůcha, 3. Verča Šůchová)
 • 4.6.2016 CzechMAN 1/2 IronMan (Jan Šůcha)
 • 4.6.2016 Hnačovman MTB duatlon 5 – 24 – 7,5 (1. Honza Krs, 3. Jirka Kunc + 4 x 321start)
 • 11.6.2016 Xtri Ostrov – MČR sprint triatlon 0,8 – 20 – 5 (Honza Krs) / Dětský duatlon (Tomáš Kraus)
 • 11.6.2016 TRIATLON PLZEŇ – ČP DOSPĚLÝCH 1,5km – 38km – 10km (Tomáš Friedl, Jan Šůcha)
 • 11.6.2016 AIMTEK bike maraton Plzeň 60km, 30km (Petr Kuryluk, Ondra Nosek)
 • 18.6.2016 LipnoMAN 1/2 ironman (1Ž. Jana Machová, Franta Mach, Honza Krs, Honza Klein, Jan Šůcha)
 • 25.6.2016 Horský půlmaraton – Boží Dar – dětský závod (1. Tomáš Kraus)
 • 26.6.2016 H triatlon – MTB triatlon Hostivař (Tomáš Friedl, Honza Šůcha) dětský závod (2. Krystýna, 3. Verča)
 • 30.6.2016 Pecácký železňák – triatlon (Tomáš Friedl)
 • 9.7.2016 Hopman 1/2ironman Žatec (2. Jana Machová)
 • 17.7.2016 OravaMAN 2-90-21km Franta Mach
 • 23.7.2016 Triatlon Roupov (2. Honza Krs /1. veterán, 3. Jirka Kunc/2. do 40, Petr Kuryluk, Tomáš Friedl, Michal Šneberger, Jakub Valenta)
 • 24.7.2016 H Triatlon Dolní Počernice – Olympijský triatlon -Tomáš Friedl, Jan Šůcha, …děti 3. Matěj Šůcha,3. Veronika Šůchová, Kristína Milijanec
 • 6.8.2016 Kokosí triatlon (2. muži Franta Mach, 2. ženy Jana Machová, Honza Klein, Tomáš Friedl, Jirka Rejzek, Jakub Valenta)
 • 6.8.2016 H Triatlon Jiříkov – Jan Šůcha
 • 13.8.2016 PilsenMAN Kvadriatlon (1. žena Jana Machová, 3. muž Franta Mach, 2. dvojice Krystýny Junková a Tomáš Friedl)
 • 20.8.2016 RUN Tour Plzeň  – Marika Kleinová, Katka Skřivanová
 • 27.8.2016 Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků (1. +35 Šárka Krausová, 2. 2007-8 Tomáš Kraus)
 • 27.8.2016 Night run Plzeň – (3. 2006-7 Tomáš Kraus)
 • 27.8.2016 MTB triatlon StoneMAN (3. Kufnerová Eva, 3. Franta Mach) + 12 x 321start
 • 3.9.2016 Baroko maraton 42km – Honza Krs, Tomáš Friedl, 21km – Jirka Kunc, Ondra Moudrý, Eva Kufnerová, 10km – 4x 321start
 • 3.9.2016 KPŽ Plzeňská 50 – MTB – Jan Šůcha
 • 7.9.2016 Vaše liga (10km 1. Franta Mach, 5km 3. Tomáš Friedl)
 • 11.9.2016 Plzeňský kardioběh 5,8km Tomáš Friedl, Matěj Šůcha, Veronika Šůchová, Olesia Miljanec, Kristina Miljanec, Jan Kraus/ 1,8km Šárka Krausová
 • 24.9.2016 zbloudilej Šumavák MTBO (3. Jana a Franta Mach, + 5 x 321start)
 • 24.9. 2016 Běžíme na hrad Loket-600m (1. Tomáš Kraus 2007/08)
 • 25.9.2016 Becker CUP 10km do vrchu – Jan Šůcha
 • 1.10.2016 Šumavský ŠUTR ultra 63km (2.celkově Franta Mach)
 • 1.10.2016 Tour de Brdy 80km road – Jan Šůcha
 • 15.10.2016 Běh Borským parkem – Tomáš Friedl
 • 16.10.2016 Forestova 6 (běh) – Zuzana Klásková, Tomáš Friedl, Jan Šůcha
 • 23.10.2016 Roudenský běh (1. Tereza Kleinová, 3. Adéla Kleinová 2009-2010; Tomáš Kraus; Tomáš Friedl)
 • 28.10.2016 Forestovo duatlon – (3. Tomáš Friedl)
 • 28.10.2016 Blaťák 2016  – Tomáš Kraus
 • 2.11.2016 Noční rejs MTB – Kubům memoriál – Franta a Jana Machovi, Jan Šůcha
 • 5.11.2016 Běh Českým údolím – 3. Tomáš Kraus (roč.2007-2008), Šárka Krausová, Katka Skřivanová, Mary Kleinová, Jan Šůcha, Olesia Miljanec, Veronika Šůchová, Kristina Miljanec
 • 6.11.2016 3 x Hradišťskou strání – Jan Šůcha, Olesia Miljanec, Matěj Šůch, Tomáš Kraus
 • 12.11.20016 Pilsen Trail – Radeč maraton (3. ženy Jana Machová, Tomáš Friedl, 2. muži 40+ Honza Krs, Jirka Kunc, Jan Šůcha, Ondra Moudrý, Vojta Novák, Eva Němcová)
 • 12.11.2016 Běh 17. listopadu – Ostrov nad Ohří – Tomáš Kraus
 • 19.11.2016 Maraton na dráze Plzeň – 3.km 1. Kristína Milijanec, 10km 3. Jan Šůcha, 42km 4. Tomáš Friedl
 • 3.12.2016 Běh o berlu Sv. Mikuláše – 3. Tomáš Kraus (2006-7)
 • 18.12.2016 Maraton okolo Boleváku – 3. Tomáš Friedl
 • 26.12.2016 Vánoční běh Klatovy 4,5km, 2 M40+ Honza Krs
 • 26.12.2016 Vánoční běh Komárovem – Jirka Kunc
 • 31.12.2016 Silvestrovský běh v Ostrově nad Ohří – Tomáš a Honza Kraus
by momo

26.12.2016 Vánoční běh pod Čenou věží – Klatovy

Prosinec 26, 2016 in Nezařazené by momo

S heslem „Zase se běží pod Černou věží“ se letos rozběhl hlavní běžecký závod klatovských Vánoc, který již po 26. každoročně  pořádá Triatlon Klub Klatovy, vždy 26.12. XXYY. Start v 11:30 hod. Teplota trenýrková. Lidí hodně (něco přes 150). Trať 100% asfalt nebo kostky se běží ve 4 okruzích pro muže (ženy 2x). Nejhezčí část tratě (když opomenu cíl) se opakuje výběhěm schodů pod Černou Věž. Kordon fandících fanoušků jsem jinde tak silný nezažil. Bylo to rychlé, suché, a poslední kolo jako vždycky už kousalo. Hlavně domací atmosféra!

Za 321start Honza Krs – celkově 12. místo, 40-49 let 2hé místo, vzdálenost 4,5km, tempo 3,48 min/km 

Výsledky závodu

by momo

17.12.2016 321SRAZ a 321STOPOVAČKA

Listopad 26, 2016 in Nezařazené by momo

V sobotu 17.12.20016 jsme si nadělili sportovně, dětsko, buřto, pivo, setkávací den. Kdo chtěl a přidal se do nějaké z aktivit, byl u toho. Po 13 hodině vyrazili do zimy na stopovačku zakončenou hledáním pokladu a táborákem děti a maminky (Jirko tebe nepočítám). V 15 hod. se rozběhl pánský výběh na trasu slavného závodu Norbiho 12 přes vrchol Krakvec a v 18 hod. jsme objednávali první piva u Rytíře Lochoty. Nebylo ani nemělo být účelem stihnout všechno. Naopak. Vybrat si co vyhovuje. Hezké setkání, možná hezká tradice. Pozdravení a povzbuzení do zdárného konce roku 2016. A že byl parádní co?

Joo abych nezapoměl. Tomáš Friedl si v neděli lupnul maraton okolo Boleváku a po večírku s námi ho dal za super 3:12 hod. Ve vánici a dešti moc pěkný!

Krsák a Klajňák

Maraton okolo Boleváku a zlepšení osobáku na 3:12:01, polovinu závodu jsme udržovali tříčlennou skupinku a drželi tempo 4:27 min/km. Od 29.km jsem trochu zpomalil, ale poslední 3 km se mi opět běžely dobře. Nohy bolí , jsem unavenej , ale spokokenej ….nakonec 3.místo v kategorii �

Tomáš

by momo

19.11.2016 MARATON na dráze v Plzni

Listopad 20, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, o víkendu 19.11.2016 jsme byli zakusit závody na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech. Tom se toho nebál a zaběhl si maraton ve skvělém čase 3:16,16 hod. a celkově skončil na krásném 4.místě. V nepříznivém počasí vydržel na stadionu kroužit jako Sputnik. Kristínka si zaběhla trať na 3km ve skvělém čase 14:44,17 min. a doběhla na prvním místě. Já si dal desítku a doufal, že to už konečně dám pod 40, … nedal. Chybělo mi 25 setin – kurňa, tak příště. Nakonec mi to stačilo na 3.místo. Za všechny myslím, že jsme si dokázaly, že i takový závod jde přežít.

Za 321 Šůchin, Kiki a Tom.
 
by momo

12.11.2016 Pilsen Trail – Radeč maraton

Listopad 12, 2016 in Nezařazené by momo

12.11.2016 se bežel 2hý ročník Pilsen Trail – Radeč maraton. Běželi se dvě tratě… 48 a 21km. Musím začít neskutečným ULRA Janiny Machové, která si to letos dala FULL tedy zmíněných 48km. Nikdo jiný z nás 321starťáků na to odvahu nenašel a Janina si navíc doběhla pro super 3tí místo v kategorii ženy! Gratulujeme!

Na trat 21km se vydalo 7 kousků z 321start. Trať byla blátivá a nahoře trochu pocukrovaná sněhem. Běželo se zase rychle a hlavně běžecká konkurence nám roste a roste (což je dobře). Rozběhl jsem to s první skupinou, ale dlouho jsem jim nestačil 🙂 Tomáš Friedl tady letos našel formu a už ve stoupání na Radeč mě sebral. Ještě u občerstvovačky v půlce byl na kontakt, ale pak za to zase vzal! Na trati 21km byl letos z 321start nejrychlejší. Jen tak dál Tome! Účast z 321start úžasná.

No a seriál Pilsen Trail si získává oblibu bežecké veřejnosti. Díky pořadatelskému týmu Pilsen Trail  Honza Hasák Hasman & Jiří Mlátil Bouchal a celé jejich partě.

Trať 48km

3. ženy Jana Machová, čas 5:27:11

Trať 21km

4. muži Tomáš Friedl, čas 1:37:13

2. veteráni Honza Krs čas 1.39:41

8. muži Jirka Kunc, čas 1:41.02

13. muži Jan Šůcha, čas 1:46:45

24. muži Ondra Moudrý 1:52:06 (po kalbě:-)

33. muži Vojta Novák, čas 2:03:31

11. ženy Eva Němcová, čas 2:12:22

 

 

 

by momo

28.10.2016 Forestovo duatlon – Záluží u Plzně

Listopad 1, 2016 in Nezařazené by momo

Na Státní svátek jsem naposledy vytáhl silničku a zúčastnil se Forestova duatlonu. Počasí přálo, i když byla pěkná zima. Distance 2 km běh, 35 kolo a 6,3 běh. Startovalo se intervalově po minutě. První běh dávám něco přes 7 minut, mám pocit, že mi to teď docela běhá, na kole je mi docela zima a protože jsem teď dlouho nejezdil, mám pocit, že to nejde. Trať kola nakonec jedu  průměrnou rychlostí kolem 32 km/h a s časem 1:07 jsem spokojený. Nakonec můj oblíbený běh , kde mi ve stoupaní trochu tuhnou nohy, dávám tempem 4:43 min/km, což není nic extra, ale lépe to nešlo 🙂 Výsledný čas 1:47 a celkové třet místo pro 321start. Jo a musím ještě podotknout, že všichni obdivují dresy 321start.

Za 321 Tomáš

by momo

22.10.2016 Pancířské Stráně

Říjen 24, 2016 in Nezařazené by momo

V sobotu 22.října 2016 se v Železné Rudě konal již třetí ročník závodu na horských kolech pořádaný jako rozloučení s cyklistickou sezonou, nazývaný Pancířské Stráně. Bylo mi ctí se zúčastnit všech ročníků a tedy nevynechat ani letos. Na startu se tradičně schází řada skvělých bajkerů a cyklistů vůbec. Počasí na Šumavě také nezklamalo – MLHA – ZIMA – místy i sněžení. Trasa se oproti předešlým ročníkům pozměnila, nikoliv vša vzdáleností, převýšením, či náročností. Jen oproti předešlým ročníkům, bych řekl nabyla na rychlostí. Abych tedy zmínil čísla. Vzdálenost 46km s převýšením 1200m. 60%lesní cesty, 40% terén. Závod se rozjel v 11:00 startem do kopce první 3km a již tam se celý závod roztrhal. Utvořili jsme si pětičlennou skupinku a v té se drželi až do občerstvovačky, kde jsem se tradičně nechal zlákat na skvělou česnečku. Mírné zdržení způsobilo, že tři jsem již nedojel, ale dva jsem ještě dostihl a předjel. Celkově jsem tedy skončil na 21.místě z 83 závodníků a v kategorii dojel osmý v čase 2:21 hod. Oproti loňsku opět zlepšení a to o celých 14 minut.

Za 321start
Šůchin
by momo

Šumavský ŠUTR 1.10.2016 …Frantovo ULTRA cinklo :-)

Říjen 11, 2016 in Nezařazené by momo

Šumavský ŠUTR, běžecký závod (na vzdálenost 63km) s nádhernou tratí v srdci Šumavy, kde jsem doma, byl pro mne prvním setkáním s ultra. Do závodu jsem šel jen s mlhavou představou co terénní ultramaraton obnáší a hlavním cílem dokončit. Asi jediná taktika, nepřepálit začátek, samozřejmě vzala za své hned v prvním ze tří půlmaratonů. Po výběhu pod Milovský vrch jsem ale trochu osiřel, a tak jsem běžel dál a doufal, že vydržím. Ve druhém kole mi Pepa Harčarík a Petr Herejt začali silně šlapat na paty a výběh na Popelnou horu se změnil v boj, kdo zastaví. Nikdo nezastavil, a to mi moc naděje nedávalo. S představou, že zatím kluci nezávodí a teprve to začne, jsem se v posledním seběhu kolem Losenice ze všech sil snažil uviset Petra, který náročnou stezkou běžel skvěle. Mě to překvapivě běželo zase do kopců, dobře jsme se tak doplňovali, pomáhali si a trochu se trhli. Stoupání na Churáňov v závěru mi pak chutnalo trochu víc než Petrovi, a tak jsem doběhl v čase lehce pod šest hodin na celkově druhém místě za Honzou Ďukem. Zničený a nadšený. ŠUTR prostě stojí za to.
Franta
by momo

zbloudilej Šumavák MTBO 24.9.2016

Září 15, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj!
Letošní zbloudilec opět překvapil. Přijel rekordní počet účastníků. Rozestupy v cíli mezi jednotlivými skupinkami byly minimální. Asi proto, že úsilí zbloudilců bylo maximální. Večírek byl. Kdo byl, tak si pamatuje. Kdo ne, tak má šanci příště. Spaní bylo jest zajištěno ve věži. Svítání na věžním ochozu a mlhy v údolí byly třešničkou na dortu této akce. Příští rok se kočovný cirkus zbloudilého Šumaváka přestěhuje do své domoviny. Proto se těšte na lesy, kopce, mokro, déšť. Místo a datum konání se dozvíte včas na našich webových stránkách. Byli jste skvělí zbloudiláci a bez Vás by zbloudilej nebyl. Trénujte, těšte se, přijeďte. 

za 321start

Machr

Vysledkova-listina-zbloudilej-sumavak-2016

Foto zbloudilej Šumavák 2016 – Petr Papoušek

by momo

PilsenMAN a Kokos triatlon

Září 13, 2016 in Nezařazené by momo

V sobotu 13. srpna se louka u sv. Jiří stala centrem závodu IBIS Pilsenman 2016, terénního triatlonu a českého poháru v terénním kvadriatlonu.
321start u toho nemohlo chybět. S tratí triatlonu se poprala nejmladší účastnice za 321start, Veronika Šůchová, která se stala vítězkou v kategorii žen do 16 let. Trať kvadriatlonu se skládala z plavání, jízdy na kajaku, jízdy na horském kole a běhu zpestřeného několika brody. Za 321start odstartoval Tomáš Friedl společně s Kristýnou Junkovou v kategorii smíšených dvojic a za jednotlivce pak Janina Machová a Franta Mach. Janině se podařilo obhájit loňské vítězství a Franta doběhl celkově na třetím místě. Tomáš s Kristýnou pak skončili ve své kategorii na skvělém druhém místě a završili tak pro 321start velmi úspěšný čtrnáctý ročník závodu.
Triatlon (kategorie ženy do 16 let:
Veronika Šůchová (1. místo)
Kvadriatlon (jednotlivci):
Jana Machová (1. místo), František Mach (3. místo)
Kvadriatlon (smíšené dvojice):
Tomáš Friedl a Kristýna Junková (2. místo)
Kokosí triatlon, který se odehrává na krásných tratích v okolí Březína, letos završil svou nevšední dvacetiletou tradici. V sobotu 6. srpna 2016 se závodu zúčastnilo celkem 68 závodníků a za 321start odstartoval Honza Klein, Tomáš Friedl, Jirka Rejzek, Kuba Valenta, Franta Mach a Janina Machová. V kategorii mužů vybojoval Jirka Rejzek 29. místo, Tomáš Fridl 19. místo, Honza Klajn se vešel do první desítky a již potřetí v řadě se podařilo obhájit stříbrnou pozici za 321start, kterou vybojoval Franta Mach a v kategorii žen také Jana Machová.
Kategorie Muži Elite:
František Mach (2. místo), Honza Klein (10. místo), Tomáš Friedl (19. místo), Jirka Rejzek (29. místo)
Kategorie Ženy Elite: 
Jana Machová (2. místo)
by momo

Vaše liga a rekord tratě na 10km pro 321start

Září 12, 2016 in Nezařazené by momo

Ve středu 7. září 2016 se konal pátý závod Běžecké tour, kterou letos pravidelně pořádala VAŠE LIGA Plzeň. Poslední závod celého seriálu byl přes horké počasí opravdu rychlý a padly tak tři ze čtyř traťových rekordů (odolal pouze mužský traťový rekord Tomáše Bystřického na 5 km). Zůčastnil se neúnavný Tomáš Friedl, který se po víkendovém maratonu skvěle porval s tratí na 5 km a získal tak pro 321start bronz v čase 19:14min. Na delší trati pak těsně, ale přece, zvítězil Franta Mach v čase 36:57min. (rekord tratě… huáááááá – poznámka šéfredaktora)
Tomáš Friedl (3. místo v závodě na 5 km), Franta Mach (1. místo v závodě na 10 km)
za 321start
Franta Mach
by momo

StoneMAN 2016 – video !!!

Září 6, 2016 in Nezařazené by momo

27.8.2016 se konal 11. ročník MTB triatlonu StoneMAN

Když Klajňák v roce 2006 pozval na svůj nový závod u Kameňáku pár borců, začala se psát historie nového poctivého triatlonu. Za tu dobu už na to není dávno sám a celé se nám to hodně změnilo. Ale zůstalo toho taky hodně… Silná pořadatelská parta, která si už pár let říká 321start, pořád jezdíme pro Pomocné tlapky o.p.s.  a každý rok víme, že poslední srpnovou sobotu bude StoneMAN!

11. ročník StoneMAN odstartoval v 11 hod. (holky v 10:55 hod.) za slunečného, až horkého dne na břehu Kamenného rybníka v Plzni. Tratě (ženy 350m plavání – 14km kolo – 4,5km běh / muži 700m plavání – 22km kolo – 6km běh) byly letos extra rychlé. Jde o jediný triatlon který znám, kde nejšpinavější jsou triatleti po tom co vylezou z vody… neb konec plavání je v místě, kde léčivá rašelina Kamenného rybníka ulpí všude a každému 🙂news SMAN 2016

Na 11. ročníku byla novinka v podobě „čipového“ měření časů, která se osvědčila a příště bude zas. Znova se zvedl počet triatletů na startu a to na počet 62. Nás potešilo, že k nám jezdí stále mnoho i nových tváří, včetně těch ze sousedního Německa a konkurence je rok od roku silnější. To nás baví.

Vítězem 11. ročníku MTB triatlonu StoneMAN se stali Vendula Janoušková a Tomáš Bystřický. Nás těší, že v první 20cítce máme 9 závodníků z 321start. Bednu pro 321start letos zařídili Eva Kufnerová a Franta Mach oba skvělým třetím místem.

Po závodě proběhla ukázka pejska vycvičeného a darovaného Pomocnými talpkami o.p.s. potřebnému. Díky všem, kteří jste prostřednictvím StoneMAN 2016 (ať už startovným, tombolou, nebo jen tak) přispěli na Pomocné tlapky. Vybralo se krásných 9.200,- Kč.

Děkovat jednotlivcům jsem si netroufl, protože velké i malé pomoci kolem StoneMAN 2016 bylo hodně a to té plánované i nezištné. Proto dovolte, abych poděkoval Vám všem, kteří na závodu pracujete a obětujete svůj čas, peníze, invence i cokoli. Závod se připravuje vpodstatě celý rok a pořád nás to baví. Pokud StoneMAN baví i Vás, je to všechno snažší.

za 321start

Krsák a Klajňák

Výsledková listina StoneMAN 2016

Video StoneMAN 2016

Foto StoneMAN 2016 Lynda Phan Thanh

Foto StoneMAN 2016 Martina Bezděková

Foto StoneMAN 2016 Marek Tramba

Foto StoneMAN 2016 Petr Papoušek

by momo

Barokomaraton 2016

Září 4, 2016 in Nezařazené by momo

Na datum 3. září 2016 připadl už 9. tý ročník Barokomaratonu v městečku Plasy. Jedná se o jeden z nejhezčích běhů v dosahu Plzně na který z 321start opakovaně a rádi jezdíme. Závody v běhu na tratích 10, 21 a 42 km jsou doplněny o dětské závody a hlavně skvělé zázemí pro běžce i doprovod, včetně dětí.

Start v 10:30 hod. pro tratě 42 a 21 km. Jdeme na to. Rozbíhá se to celkem rychle. Kolem sedmého km se tratě oddělují a ja běžím kousíček za Jirkou, byť on to má už do cíle jen 14km… (já 35km) trochu se leknu svého tempa ale nejhorší smrt je z vyděšení a tak pokračuju dle pocitu a ten je dobrý. Těším se na každou občerstvovačku, co bude dobrého 🙂 Na předposlední měli v nabídce kelímek piva a to jsem fakt neodmítnul! Nejmilejší byla babča u chaty, kde mimo ofiko občerstvovačky měla připravený petky pítí chlazený v kýblu a misku se solí. Nabízela všem kdo proběhl. To je ta atmosféra okolo Barokomaratonu, která mě tu baví. Závodem žije celá oblast kterou se běží. Každý pořadatel fandí a povzbuzuje.

Mě to letos sedlo a podařilo se mi vzácně zopakovat Kuncíkovo loňský čas i umístění v TOP 10. Každej chvilku táhá pilku… díky Jirko za motivaci!

Výsledky 321start:

maraton: Honza Krs 8. místo, čas 3:15:45 hod., Tomáš Friedl 29. místo, čas 3:45:12 hod.

1/2maraton: Jirka Kunc 13. místo, čas 1.32:55 hod., Ondra Moudrý 26. místo, čas 1:38:15 hod., Eva Kufnerová 2:04:17 hod.

10km: Pavel Beránek 54. čas 47:00 hod. , Petr Vychron 95. čas 50:19 hod., Lenka Dezortová + Iva Vavřinová 228. 1:05.26 hod.

www.barokomaraton.cz

 

by momo

OravaMAN triatlon 17.7.2016 na trati 2-90-21km

Srpen 23, 2016 in Nezařazené by momo

…bude ako nebolo. Přiznám se, že tento slogan jsem před odjezdem na Volkswagen Slovakia Oravaman 2016 úplně nechápal, tak trochu mě děsil, ale rozhodně se naplnil. Letošní ročník středního triatlonu v srdci Západních Tater byl tak trochu očistec. Přesně takový, jaký jsem asi hledal.
Závod začíná 2 km plavání v Liptovské Maře, pokračuje 90 km silniční cyklistiky s celkem třemi přejezdy horského přechodu Huty a po výjezdu na Ťatliakovu chatu končí 21 km horského běhu přes Rákoň do Zuberce. A asi by to nebyly Roháče jaké je znám, kdyby nám celý den nepršelo, nefoukal silný vítr a na hřebenech teplota nepadala nebezpečně nízko. Nicméně, plavání se mi poměrně zadařilo, tak jsem jel dál. Postupný propad startovním polem v průběhu cyklistiky mi moc radosti nedával, ale hnala mě snad všudypřítomná Janina, a nakonec jsem se dostal až na Ťatliakovu chatu, kde jsem plně pochopil význam slova „prošitý“. Těsně pod sedlem Zábrať se mi to podařilo docela rozběhnout a začal jsem ztrátu dohánět. Do Zuberce jsem se tedy dostal v čase těsně pod sedm hodin, což k mému překvapení stačilo na celkové 43. místo a 30. místo v kategorii.
Každopádně, Oravaman je závod, který jsem určitě nešel naposledy. Úžasné prostředí a tratě, skvělá organizace, neuvěřitelně přátelská atmosféra a vyhlášená party na závěr z něj dělá opravdu jedinečný zážitek!
za 321start
Franta Mach
by momo

H – Triatlon TOUR 2016… Šůchin 4té místo v poháru

Srpen 13, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, o víkendu 6.8.2016 jsem ve zdraví dokončil sérii závodů H-Triatlon Tour, Letenku na Havaj sice nemám, ale ani nevím co bych s jednou dělal. 🙂 Poslední závod celé série se odehrával v Jiříkově, což je skoro nejsevernější město Čech. Proto jsem na místo odcestoval již v pátek a zakotvil pod stan. Závod byl   sobotu od 10:00 což je na dopravu po ránu velmi náročné. Své o tom může vyprávět Tom, který se chtěl také zúčastnit, ale zaspal a závod nestihl. Dosti mě to mrzelo, jelikož jsem počítal, že závod po té náležitě oslavíme 🙂 

Závod sice odstartoval s malým zpožděním, ale to nevadilo. Závodilo se na distancích 750-40-10. Ve skutečnosti byli trasy o něco kratší, ale o to hezčí. Byl to jeden z mnoha závodů, kde se mi závodilo v jisté pohodě a trasy jsem si vysloveně užíval. Celkově jsem dojel na 17tém místě, ale s časem, se kterým jsem spokojen.
Dokončil jsem tak celou TOUR, ke jsem si původně pomýšlel na výhru, ale podobný nápad jako já, absoluovat celou TOUR a vyhrát, mělo více lidí. I tak jsem v celé TOUR skončil celkově na 4tém místě.
Po závodě následoval v Jiříkově hudební festival, kde se představilo několik interpretů a slavilo se až do rána. Hlavní cenu a to letenku na Havaj přijel předat veliký mistr, sám Karel Gott.
Již teď vím, že H-Tour mě baví a příští rok, jdu do toho zas. A propo, pokud by nás za 321 bylo v této sérii více, myslím, že bychom jí mohly v roce 2017 pěkně vyloupit. 
Co vy na to? Půjdem  do toho?
Za 321 Šůchyn.
by momo

Pecácký železňák 30.6.2016

Srpen 4, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, v sobotu 30.6.2016 jsem ze zúčastnil za 321start Pecáckého železňáka. Šlo o krátký terénní triatlon, ale o to více byla výživná cyklistická část. Celkem 59 startujících, z vody lezu na 29.místě, což je hrůza, na kole jsem začal stahovat a do běžecké části jdu na 13.místě, běh je krátký, tak není možnost předběhnout více závodníků, dobíhám celkově na 11.místě (5. nejrychlejší čas v běhu ).

Za 321start Tomáš

by momo

H Triatlon Dolní Počernice 24.7.2016

Červenec 31, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, v neděli 24.7.2016 jsme opět s Tomem a s rodinou vyrazili směr Praha na další ze série H-Triatlon tour 2016. Tentokrárte se jednalo o Olmpijský triatlon jen s polovičním plaváním. Plavali se dva okruhy po 375m s výběhem z vody, kolo byla uzavřená silniční trať – 4x 10km a běhalo se v místním parku – 4x 2,5km. Vše probíhalo v pohodě na kolo se sice zpustil slejvák, takže to pěkně klouzalo, ale zase hezky chladilo a běh byl fajn. Celý závod hodnotím pozitvně, až na mou kolizi. Pořadatel jaksi neuhlídal trať, jelikož místo hlídání čuměl do mobilu a já se srazil v plné rychlosti s přecházející paní.Ramenem jsem jí trefil do hlavy. Po několika dohadech s pořadelem a policisty jsem pokračoval v jízdě, jí volali sanitku a já mám rameno modrý ještě teď. Nicméně jsem závod dokončil. Oproti loňsku zlepšení o 9 minut s čímž jsem spokojen.
Nakonec jsme dopadli takto:
Jan Šůcha 33.místo, 2:20,02
Tomáš Friedl 34.místo, 2:20,53
Děti měli také triatlon a bodovali. Mladší 40 – 1 – 1, starší 100 – 2,5 – 2,5
Matěj Šůcha 3.místo, 8:22
Veronika Šůchová 3.místo 19:00
Kristína Milijanec 4.místo 16:13
Z Prahy za 321 Šůchin a Tom.

 

by momo

23.7.2016 Triatlon Roupov … pro 321start TO dvakrát „cinklo“

Červenec 26, 2016 in Nezařazené by momo

23.7.2016 se konal tradiční, letos už 12tý ročník Triatlonu Roupov.

Pod heslem PLAV JEĎ BĚŽ jsme na místo činu, tedy do Roupova přijeli v silné sestavě. Jirka Kunc (loni druhé místo) Petr Kuryluk, Tomáš Friedl, Michal Šneberger, Jakub Valenta a Honza Krs.

Tradičně jsme rozbalili svůj „stan 321“ (změť kol a všech věcí okolo vlajky 321start položené v depu závodiště)

Počasí bylo teplé, voda v bazénu jako kafe a trať MTB byla suchá a rychlá. Závod se jede jako časovka (500m plavání /takový plavecký cyklokros v bazénu/, 20km MTB a 5km kros běh) se startem po 1 min. Taktika tedy není možná. Nikdo neví jak si vedou ostatní a pořád se jede naplno.

Hned po doběhnutí posledního závodníka bylo jasno… pro 321start TO dvakrát „cinklo“ a v první desítce máme tři borce. Síla 321start je zřejmá, ale musím pochválit atmosféru výborně připraveného, značeného a komentovaného závodu. Sem si jezdíme si užít triatlon. Pochvala pořadatelům. 321sart doporučuje 🙂

Honza Krs 1. místo M40,  2. celkově

Jirka Kunc 2. místo M39, 3. celkově

Petr Kuryluk 5. míto M39, 7. celkově

Michal Šnebergrer 19. celkově, Tomáš Friedl 25. celkově, Jakub Valenta 50. celkově.

celkové výsledky Triatlon ROUPOV 2016

více FOTO závodu https://www.zonerama.com/bezdekova/Album/1833638

 

 

by momo

9.7.2016 Hopman Žatec 1/2ironman Jana Machová za 321start 2hé místo !!!

Červenec 21, 2016 in Nezařazené by momo

V sobotu 9. července mělo 321start svého zástupce na třetím ročníku triatlonu Hopman v Žatci, jehož jinak velmi rychlou trať letos závodníkům komplikoval silný vítr a také úmorné vedro. Janina Machová závodila na trati 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu. Po plavání byla Jana na šestém místě a postupně se začala prokousávat ve startovním poli vpřed. V cyklistické části dojížděla na čtvrtém místě a po vydařeném běhu závod zakončila v čase 5:36:43 jako celkově druhá žena. Hopman je závod, který určitě stojí za to. Doporučujeme!
Franta a Janina
by momo

HnačovMAN 2016 – přidány fotky od Jitky

Červenec 20, 2016 in Nezařazené by momo

news jpg

FOTO HnačovMAN 2016 (autoři Marek a Tomáš)

FOTO HnačovMAN 2016 (autor Jitka)

4.6.2016  jsme v AutoCampu Hnačov, okr. Klatovy upořádali 16tý ročník závodu HnačovMAN. Letos se jel jako MTB duatlon na tratích muži 5km běh – 24 km MTB – 7,5km běh, ženy 5km běh – 16km MTB – 5km běh. Asi trochu symbolicky nás bylo na 16tém ročníku 16 závodníků (12 mužů a 4 ženy). Závod se odehrál na běžeckém a MTB okruhu, ale úvodní běh byl okořeněn odbočkou, která vedla těsně pod místní horu Hora. To byl na úvod poměrně přísný nástup a ochutnávka místních kopců. Vzhledem k tomu, že poměrně vydatný páteční déšť podmáčel traťě, nebylo o bahno, potažmo pády nouze, ale všichni dotáhli závod do zdárného konce. O co více před závodem pršelo o to více při závodě svítilo a tak podmínky byly tak trochu tropické. Závod se dřívější ročníky jezdil vždy jako triatlon a tato změna se ukázala jako ještě obtížnější varianta :-), i když zrovna kvalita i teplota vody Hnačovského rybníka byla v pohodě koupatelná. Její říz jsme ochutnali až po závodě.

Kategorii žen zcela ovládla Jana Machová (loňská vítězka) a muže v závěrečném běhu rozhodl Honza Krs ve svůj prospěch. Titul HnačovMAN 2016 si ale opět odvezli všichni, kteří letos do závodu odstartovali.

Velké díky všech členům i příznivcům 321start, kteří na akci pomáhali značit, stavět, bourat, měřit časy, občerstvovat, fotit, uklízet a vůbec všecko okolo. Díky starostovi obce Hnačov Milanu Přerostovi za součinnost a poskytnuté prostory AutoCampu Hnačov. Díky Vám závodníkům kteří jste přijeli si dát HMAN 2016.

Rád poděkuji i sponzorům, kteří nás podpořili a pomáhají nám dělat závod HnačovMAN. Kompletní zajištění občerstvovačky nám dodala firma www.autodoprava-puta.cz , poukazy pro vítěze a tombolu poskytl Hotel Rohanov a věcné ceny dodali AC HEATING a KOLA Klatovy.

Přijďte si ještě letos zkusit atmosféru a tratě našich dalších závodů StoneMAN a zbloudilej Šumavák.

U HnačovMAN 2017 od 321start se na Vás budeme zase těšit.

321krsák

Výsledková listina HnačovMAN 2016

DSC_1075

by momo

H Triatlon Hostivař 26.6.2016

Červenec 14, 2016 in Nezařazené by momo

 

H-Triatlon Teréní Triatlon Hostivař 26.6.2016

Včera neděle byla a za týden bude zas, to však neplatí o Hostivařském terénním triatlonu. Ten bude znovu zase až za rok a proto, jsme si ho v neděli opět pěkně užili.

Začalo to však celkem negativně. Ráno  před odjezdem mi přeskočilo cosi v zádech a já byl najednou  naprosto nepohyblivý. Vypadalo to, že budu startovat za domov důchodců. Byl jsem dosti zklamán, ale řekl jsem si, že to odjedu stůj co stůj. Slupnul jsem prášek na bolest a vyrazily jsme opět celá rodinka. Po cestě jsme nabrali Toma.

První závody patřily dětem a do startovního pole se 321 postavily 3 kusy. Matěj, Verča a Kristýnka. Všichni závodily v terénním duatlonu. Trať byla celkem náročná, ale vedlo se jim skvěle. Kristýnka obsadila 2. místo 27:13, Verča 3.místo 30:19 a Matěj bramboru 4:22 – ovšem neprávem. Před něj se dostali dva závodníci, kteří si zkrátili trať, asi vinou pořadatelů, ale čas jim byl uznán. Nebýt toho, mohl být druhý – škoda.

My jsme šli na řadu v poledne. Trať se jede na kolečka. Je to trochu na zamotání hlavy, ale je dobře jezditelná i běhavá, i když je to nahoru dolu. Plavou se dvě kola po 800m, jede se 7koleček po 3500m + nájezd a sjezd z okruhu a běží se také 7koleček po 1500m. Závodník tak dobře ví, jak je na tom.

Do startu pořád netuším, jak závod s bolestí zad proběhne, ale hned po startu je najednou bolest pryč a na záda si po celou dobu ani nevzpomenu.(Zato teď J) Vše nám vychází celkem podle plánu a i s výsledným časem jsme oba s Tomem spokojeni.

Tomáš Friedl 28.místo s časem: 2:25,05

Jan Šůcha 20.místo s časem: 2:18,39

Oba jsme se opět vylepšili oproti loňsku, což byl účel.

A teď 3 týdny žádný závod. Dávám se do kupy. J

Za 321start Šůchin a Tom.

 

by momo

Itálie – Apeniny 13 – 22.5. 2016

Červen 22, 2016 in Nezařazené by momo

news

VŠECHNY FOTKY APENINY 2016 https://www.zonerama.com/321krsak/Album/1670650

Tak a je to tady. Sedím doma, vzpomínám na italské biky a pokouším se to zachytit do písmen. A samozřejmě vybaluju, peru, uklízím. Prostě ta nejhorší část výletu. Pokud se tedy dá ještě nazvat částí výletu.

Tedy pěkně postupně. Je asi tak půlka března. Jedu s Vencou Mixanem na silničku. Potřebuji něco milosrdného, jsem mizernej, proto jedeme na Nepomuk. Dozvídám se, že navštívíme jeho kámoše Zdeňka, se kterým byl nedávno na skialpech. OK, alespoň oddechnu.  Jsme tam, Klášter. Ne klášter, ale Klášter. Povídáme, povídáme a najednou vyplyne ta osudová věta: „jedeme v květnu na biky do Apenin, potřebujeme doplnit bus. Co vy na to?“ Popravdě, píchli do vosího hnízda, rozdmýchali oheň v kovářské výhni, splašili koně….  O Apeninách na biku sním již nějaký rok. Ale seriózně jsem na sobě nedal nic znát. Zbytek vyjížďky si nepamatuju, už jsem byl v Apeninách.

Jsem u PC a rozposílám průzkumný email. Vlastně se snažím o alibi, proč jako nepojedu. Se přeci nemůže nikdo chytit. Mnoho otců od rodin, stavitelů rodinných hnízd atd. Já také neoplývám časem. Do několika dnů se mi vrátí 5x ANO. Teď mi nezbývá nic jiného než se zachovat hustokrutopřísně. Jedu taky.

Den 1)  Po dnech a hodinách příprav stojíme někde v Plzni před fakultou tělocvikářů a rveme přeplněné bágly do busu a kola v krabicích do káry. První rozhlížení po účastnících a hodnocení velikosti bagáže a zásob (tekutých). Vše zatím v normálu. Plánovaný odjezd o hodinu posunut, díky opozdilcům. Skupina 321starťáků jest rozdělena na dvě podskupiny. Jedna s volnějším režimem, druhá s přísnějším. O tom později. Jedeme. Začínám být zoufalý (a nejsem sám) z té neskutečné dálky (v hodinách). Jak to jenom přežijeme? Otevíráme první piva, druhá i ta třetí. A tu kořalku už taky nalejvej. Od Mnichova nevím nic.

Den 2) Hrozná ale hrozná opice mě probudila ca. hoďku před kempem. Čumí na mě obličej obtisknutý na skle. Je mi o to hůř. Něco málo organizačních věcí, stavění stanů, vydejchat se a pivko, ať se seberu. Jsme u nádherného jezera Fiastra. Modrozelená barva vody je až neskutečná. Je slunce, teplo. Jedeme na odpolední seznamovací výletík. Naší skupinku vede Krsák. Ze skupinky je pomalinku pelotůnek. Jedeme se podívat do jeskyně Grotta dei Fratti, kde poustevničil mnich. Nebo tam ještě je? První seznamování s ostrými výjezdy. I sjezdy, které neseme. Z jeskyně klesáme dál k potoku. Už to začíná být jetelné. Brod, Ondrovo namočené lakýrky a výjezd na silnici. Tak nějak už nemelu ani z posledního, protože střízlivým z nasbíraného stresu, podpořeného alkoholem, kombinovaného s únavou z týdnu před odjezdem. Jsem ukázková mátoha. Jsem rád, že jsem v kempu. I když závěr okolo jezera byl reklamou na bikování v horách. Kýč. Večeře, spaní.  Ani nevím jestli jsem stihnul sprchu.  Cca. 27km, výškových metrů kolik? Zde se informace různí, já tento den mám v mlze.

Den 3)   Mám připravenou trasu od Italů z „mtb –sibillini“. Start v 9h, my si řekneme na fóru v půl deváté, protože tušíme, že se stejně dřív než v devět nevyjede. Když za pět devět vidíme, že ostatní ještě dosnídávají. Krsák velí k odjezdu. Nedivím se, klepe kosu od za pět půl…  Navíc od 14hod hlásí déšť, chceme být do té doby zpět.  K 321skupině se přidává Kuba. Kluk z Velké Moravy, žijící, pracující v Budějicách. Pohodovka okolo jezera a nástup do kopce směrem na Podallu. Nabíráme výškové metry po hrstech a to „skoro“ zadarmo. Najíždíme na horské louky, šotoliny, probíjíme se mlhou. Díky GPS navigaci víme kudy a je to fakt zajímavý. Kluci italský si umí najít cestu. Sjezd už po loukách a šotolinové cestě. Jsme u Monastero, klesáme stále níž až by se dali na kotoučích smažit vajíčka. Pojíme nějakou svačinku a rozhodujeme se, zda dál nebo ne. Zatím neprší, jedeme dál. Kuba jede s náma se slovy „ale hoši, ne že mě uženete.“ Sklesáme až k říčce Fiume Fiastrone. Tady začíná vostrej, ale vostrej kopec. Navíc do toho začíná trochu pršet. Pořád máme hrdinské a optimistické komentáře. Jo, jede to. Nenáročný sjezd do samoty La Villa. Dost mi to připomíná Rumunsko. Bordel, odstavené rozbité stroje, všudypřítomný kouř, venku nikdo, ale žijou tu lidi. A prší. Stoupáme na Monte Petrella. Kuba se začíná opožďovat. Nakonec jsem rád, že ho můžu jako zachraňovat a nepomáhat mu, ale hecovat. Sám můžu jako když nemůžu. Tlačíme. Jsme už skoro nahoře, vyjíždíme na pověstnou apeninskou pěšinu. Sice v mlze, přesto tuším po levé ruce možnost několikasetmetrového volného pádu. Stále prší, ale neva. Jedeme, tlačíme, až jsme těsně pod vrcholem. Scházíme se, sjíždíme se, oblékáme vše co máme a hurá dolů. Pocitově se otepluje s každým naklesaným metrem.  Necitlivé prsty rozmrzají. Závěrečná silniční časovka do kempu spálí zbytek energie. Nestíháme svorně s Kubou na chvostu pelotonu. V domění, že Kuba je student, ho nutíme ukázat index, abychom mu dali zápočet za heroický výkon. Závěr dne opepřuje můj odpíchnutý Rittberger kombinovaný s trojitým Salchowem, končící pádem na prdel a rozbitým loktem ve sprše.  Plus nějaká ta pivka na regeneraci a zavodnění. Kašleme na ženský, pijeme plzeňský, připravuji trasu na přejezd z kempu u jezera Fiastra do podhorského městečka Ussita.  Vše konzultuji s Vlastou, vedoucím tohoto zájezdu.  Ostatní  zjišťují od Kuby, jak bylo. „ten déšť nebyl to nejhorší…“  Od této chvíle jsme za magory.

Den 4) Vstáváme, balíme, snídáme, rveme vše co nebereme na kolo do busu, který pojede do kempu do Ussity. My se chystáme zase několik hodin stoupat, abychom drahocenné metry během jedné hoďky zase ztratili. V celé skupině terénních odvážlivců najíždíme na konci městečka do stoupání po šotolinové cestě směr první vrcholek Monte Val di Fibia. Tentokrát milosrdná mlha ukrývá další a další serpentýnu z nekonečného stoupání. Občas se nám ukáže nádherný pohled na vzdalující se Fiastru. Pokračujeme přes Pian Terenna na Monte La Banditella ke klíčovému rozdělení trasy, odkud se může pohodově klesat do kempu a nebo pokračovat ve stoupání až do sedla k Refugiu del Fargno.  Varuji zbytek skupiny a řeknu, jak to reálně plánuje 321skupina (která furt kecá a není jí radno věřit). Chceme k Refugiu del Fargno a pak nastoupit na kozí stezku a pozvolna dojet na nejvyšší bod/začátek údolí Val di Panico. Za doprovázení nejpomalejších maskuji svoji nenatrénovanost. Jsme u Refugia. Svačíme, ostatní se kochají a v nás se utvrzuje plán jet dál na kozí stezku. 321nápad jet tou horní byl správně. Po úvodních několika metrech nesení nasedáme a už jen zažíváme to nejryzejší bikové vysokohorské opojení. Blbneme, fotíme, zvedáme předky, zadky…  kocháme se. Rychle vyběhneme na hřebínek, abychom politovali to druhé údolí, kde vaří mlhu. U nás je přenádherně. Zbytek výletníků nás sleduje z terasy zavřené Refugie. Mají nás jako na dlani. Jo, jo, kdyby tak věděli, jak se máme. Zatím jsme jeli po vrstevnici, ale teď začíná sjezd. První pád mám samozřejmě já. Z nulové rychlosti přes řídítka, dva přemety a pak jsem to odvalil. Při přeskoku letmo jsem si namlátil nohu o představec. Blbec jako vždy. Naštěstí mě nikdo neviděl. Kumpáni jsou ještě o dost vysoko. Následuje další pád. Venca staví kolo na záda a trhá si pláštěnku na batohu i na těle. To jsem zvědav, jak to vysvětlí doma.  „To vám přiběh takovej velkej pes a ….“ Budeme, Venco, dělat jako že jsi tam nebyl. To je jasný. Užíváme si technicky náročného sjezdu dál, přejíždíme sněhové splazy až kde začíná rozkvetlá louka. „ty jo koukej koukej“ Ondra je v kotrmelcích. Hmmm, čekáme na výsledek. Jdeme k němu. Je to vostřák, taky to odvalil. Ale ruka ho evidentně bolí. Občerstvujeme se u horského pramene a už krotcí jako beránci valíme do údolí. Venca s roztrženou pláštěnkou, Ondra jednoručák, já jednonožák. Za nádherného počasí přijíždíme do kempu shánějíc se po nějakém tom pivu. Musíme postavit základní tábor. Zbytek skupiny se zatím nevrátil. Později se dozvídáme, že jsou v hospodě/hotelu.  Kuba se seznamuje s italskou recepční a její rodinou. V zájezdu panuje obava o jeho návrat. Užíváme si pohodového podvečera v kempu a spřádáme PLÁNY. Zítra nás čeká královská etapa. QUATTRO PASSI. Trochu nevíme jak s tím počasím, ale snad to vyjde. Ondru to bolí dost, až skoro uvažujeme o doktorovi. S námi nemůže. Ostatní raději ani nelákáme.

Den 5) V noci překvapivě neprší. Startujeme včas. Odjíždíme, když se ostatní scházejí ke snídani na ping pongovém stole. Jsme odhodlaní a vypadáme asi vostře. Já podle Zdendy tlustě. A má recht. Začínáme silničním stoupáním do prvního sedílka San Placido. Pokračujeme do Frontignana, kde zajíždíme do lesa a šotolinou kam jinam než nahoru. Z nenápadné odbočky v jedné ze zátočin se vyklube nádherná pěšina alias kozí stezka s výhledy, které se jen těžko popisují. Přes vlčí pramen, Fonte del Lupo šplháme mlze vstříc. Dosahujeme Passo Cattivo. Mlha, zima, v batohu nic, na sobě vše. Jedeme dolů. Otevírá se nám údolí Val di Tenna, dramaticky zařízlé, končící skalnatou soutěskou. Podle všeho bychom neměli až dolů. Přesně tak. Odbočujeme na další pěšinku směřující do pestrobarevného bukového lesa. Stoupáme, kola neseme, občas jedeme, většinou tlačíme. Obkružujeme masiv hory Monte Priora. Doprovází nás pro změnu chvilkami i slunce, ale výhledy moc nejsou. Pro změnu máme vlčí mlhu. Následně nastupuje skutečná a do toho sněhová krupice.. Jsme  u rozpadající se boudy Casale Pantanelli. Škoda té mlhy. Cejtíme se hodně vzdušně a po pravé ruce je jaksi prázdno. Mám první defekt. Prorazil jsem v jednom z nenápadných technických sjezdů o ostrý kámen. Trochu to trvá, než se bezdušovka samozalepí. Především když skoro prostrčím dírou prst. Tlačím běžím, přeskakuji kameny i kaluže. Kluci ale nejsou o moc rychlejší. Slunce chvílemi nesměle vykoukne. Potkáváme kamzíky. Vystoupáme na hřebínek klesajícího z vrcholu Monte Priora. Odtud opravdu těžký a technicky náročný sjezd, který prověřil nejen kotouče a desky. Vjíždíme do lesa. Opět mám takový neodbytný rumunský pocit. Už ani moc nevtipkujeme. Přes laviniště, popadané stromy, lesní klikaticí za neustálého deště a mlhy se probíjíme do hlubokého údolí Val d´Ambro. Že to bude z kopce drsnénám bylo jasné už na laviništích. I když mi ve sjezdu vletěl klacek do předního kola a urval ventílek a tím nastala oprava, nebyl čas ptát se kdo je kdo, rozkaz zněl jasně…. Z lesa nás to vyplivlo u kostela Santuario Madonna dell´Ambro. Nikdo to neřekne, ale jsme rádi, že najednou potkáme civilizaci. Sice nikde ani noha. Jen postarší Ital leje vodu do chladiče svého otřískaného Panďáka, Ale i tak dobrý. Najíždíme na silnici. Jaký to balzám. Odbočujeme na Capovalle. Zde stoupáme údolím směřující na Pinturu. Sedýlko, kde se přehoupneme do údolí  Valle del Fargno. A už jen stoupáme na Refugio del Fargno, kde jsme včera již byli. Rychlé závěrečné foto na posledním pasu a rychle do kempu. Přijeli jsme zmrzlí jako sobolí hovňousové. Něco kolem 70km, výškových 3100metrů, 12 hodin na cestě. Ondra nelenil a proběhl se po okolí.

Den 6) Transportní etapa, která by měla být po asfaltu. Ussita – Castelluccio – Balzo, kemp Vettore.  Zopakujeme si stoupání ze včerejška až k odbočce na Frontignano. Sklesáme do Castelsantangela sul Nera. Mám pocit silničáře na probíhajícím Giru. Jen ta rychlost a vítr ve vlasech není asi takový… Stoupáme k náhorní plošině Pian Grande a do městečka Castelluccio. Neskutečná nádhera a jedinečnost místa. Tak opravdu všechny informační kanály nekecaly… od malých políček flekatá planina se středověkým městečkem na vyčnívajícím „krtinci“ a k tomu všemu umocňující zasněžený masiv Monte Vettore, který na vše dohlíží. K typickému italskému presíčku a posezení a poklábosení na terase to přímo vyzývá. Proložíme to bavorským pšeničňákem. Počasí nám také přeje. Slunce a teplo. Odjíždíme. Přejíždíme planinu a pomalu stoupáme do sedýlka Forca di Presta. Fouká, tak jako v každém sedle. Mám doporučení od italských bikerů. Po kiláku sjezdu po silnici odboč vlevo na červenou. Bude to PĚKNÉ. A bylo. Vyklubala se z toho taková ta podsmrkovská pěšina upalující po vrstevnici pořád dál a dál. Moc povedené. Závěrečný kalup po šotolině a asfaltíku do kempu Vettore už nám radost zkazit nemůže. Stavíme stan. Plánujeme, co a kam další den. Předpověď počasí je špatná.

Den 7) nevím co je za den, ale na dnešek je plánován ÚTOK NA NEJVYŠŠÍ VRCHOL. Sněhová situace na kopci a vybavení kolegů 321starťáků a útok na vrchol jsou jaksi v rozporu. Přehodnocujeme, ale pokusíme se. V lehkém útočném vyrážíme brzy ráno. Od oběda hlásí déšť. Vrchol už teď není vidět. Jdeme, skoro běžíme. Trochu bloudíme, ale to patří k věci. Stoupáme. Potkáváme místní staříky, kteří hledají něco v trávě… (lanýže). Vystoupáme na zatravněný hřeben klesající od Monte Vettore. Našim záložním cílem je Monte Banditello. Ten také za nastupujícího deště dobýváme. Na hřebenu pěkně fučí. Na vrcholku to asi musí být o dost víc. Jo jo, to je „hory“.  Začíná svižný ústup. Ondra a Krsák začínají běžet. Ještě se potkáme u kamene. Trochu svačinky a pití a úprk dolů. Běžci rychleji, chodcoběžci rozvážněji. Prší, občas leje. Nic mezi tím. Za deště poklusem scházíme ke kostelu Santa Maria in Pantano. Zde potkáváme naší skupinku ze Splzně. Nabízí dvanáctku. To se neodmítá, zvláště pak v naší situaci. Naši útěkáři prý jen proběhli. Doplňujeme tekutiny, prohodíme několik vět, alkoholem oblbujeme mozkové závity a promrzlí na kost úprkem opouštíme plzeňskou skupinku. Indiánským během dosahujeme kempu. Stále prší. Vidina teplé sprchy a brzké večeře mě udržuje při vědomí. Mám dnes službu… vařím. Venca má službu v místní Taverně. Po návratu pomáhá s vařením, dobrou radou. Pak odejde poradit jinam. Návrat, dobře míněná rada a jde zase jinam. Sušíme se, zahřejváme se péřovkama i alkoholama. Předpověď počasí špatná.

Den 8) Je pátek. V noci pršelo. Ráno prší a má pršet celý den. Tak se válíme na vodní posteli. Následuje pozdní snídaně. Pak i nějaké to dospání. Obídek. Zkrátka odpočinkový den. Samozřejmostí je plánování transportní etapy z hor k moři. Ta nás čeká zítra. Padne rozhodnutí, jde se do místního baru a naplánujeme to.  Je brzké odpoledne. Seznamujeme se s atmosférou místní občerstvovny. Jsme pro domorodce samozřejmě atrakcí. Lejou do sebe pivo jako do kanálu, následně hned vypouští do záchoda, hned mají hlad, tak si vymejšlí co by.  Barman nestíhá doplňovat piva v lednici. Pivovar (Birrificio) Angelo Poretti se jistě po tomto víkendu poslal svého agenta vzhledem k prudkému nárůstu spotřeby, kterou místní nepamatují. Trasa je po pátém pivu konečně doplánovaná. Opouštíme místní bar, abychom se přemístili do hospody v kempu. Zde už nás čeká stůl plný piv, vína a k ochutnání nosí jednu pizzu za druhou…  Povedené odpoledne končíme později po půlnoci.

Den 9) Sobotu začínáme balící panikou, snídaní a přípravou na transportní etapu. Je nádherně. Proč takhle nemohlo být celou dobu…  Zíráme na zasněžené vrcholky, mžouráme do slunce. Nu nic, odjezd. Zpočátku jedeme všichni společně po silnici. 321skupina se občas mlsně otáčí na zasněžené hřebeny za zády. Mnoho projektů zde necháváme ani nenačatých. Holt příště. A to jistě bude. V sedýlku pod Monte Propezzano se skupinka rozděluje. Kdo jede s 321starťákama, odbočuje na rozbahněnou cestu a valí to z kopce k přehradní nádrži Lago di Gerosa. Podél přehrady až ke hrázi. Zde se otevírají nádherné pohledy zpět na kopce, kde jsme poslední dny řádili. Střídavě šotolinkou a asfaltkou pokračujeme až do městečka Comunanza, kde se namotáme do místního trhu se vším možným. Pokračujeme ale dále. Následuje dlouhá asfaltová část nahoru a dolu po historických městečkách a vesnicích. Stihneme i kafíčko a pivíčko v báru v městečku Montefalcone Apennino. Pomalu se blížíme moři  na dohled a čeká nás šotolinkový a terénní závěr. Sám nevím do čeho jdeme. Klesáme, stoupáme, ždímeme ze sebe zbytek sil, jsme na 80km. Při jednom sjezdu téměř vpadneme do chřtánů tří pasteveckých psů. Naštěstí jsou na silných řetězech. Rychle pryč.  Tak a moře máme na dlani před sebou. Už jen  poslední sjezdík. A Zdenda má defekt. I to se děje…  Pobřežní město Pedaso. Zde čeká bus. Úklid kol do krabic a rychle na pláž. Moře nic moc, ale rybářská hadice se sladkou vodou je nám nejluxusnější sprchou. Co na tom, že jsme nahý a sleduje nás skupinka Italů. Rychle nákup, najíst a odjezd směr ČR. Kecáme, popíjíme nakoupená vína až postupně všichni usneme. Na Rozvadově budíček. Ondra s Honzou ještě stihnou navrhnout medaile na nadcházející sportovní události. A to už jsme v Plzni a jsme vyplivnuti na stejném místě, kde jsme na začátku minulého týdne začali. Byl to intenzivní a krásnej týden, kdo byl, ten ví. Nevím, jak ostatní, ale mně se to líbilo moc. A že sem pojedu zase, je věc více než jistá.

Tak zdar pardálové!

Za 321start Machr.

by momo

LipnoMAN 2016

Červen 19, 2016 in Nezařazené by momo

18.6.2016 uspořádal náš dlouholetý kamarád a závodník Lukáš Zdvihal již 13tý ročník závodu LipnoMAN. Jedná se o 1/2 ironmana tedy 1,9km plavání – 90km na kole a 21km běhu na necertifikované trati v kopcích :-). Po 11 hodine odstartovalo na tyto distance 12 mužů a 1 žena. Jde vždy o setkání těch kteří ironmana jezdí a nebo jezdily, a nás co se chtějí těchto vzdáleností dotknout, zkusit a s respektem absolvovat. Ukazuje se stále více, že obavy z délky a náročnosti závodu nejsou na místě. Letos bylo užasné počasí, Lipno čisté a svěží, na kole trochu foukalo …ale to je furt nějakýho remcání a na běh bylo zase horko a to k tomu patří. Nádherný servis na trati i v depu, navařená polívka, naražené pivo, pečené maso, parta bláznů do triatlonu k tomu. LipnoMAN je zážitek. Díky Luky opět za pozvání.

Za 321start pár čísel: 1. a jediná žena Jana Machová 5:31:35 hod. (ženský rekord tratě, navíc si Janina odvezla putovní pohár pro vítěze:-)

4. Franta Mach 4:53:18 hod., 5. Honza Krs 4:59:54 hod., 6. Honza Klein, 5.05:05, 10. Jan Šůcha 5.20:39 hod.

by momo

Triatlonový festival Plzeň 10. – 12.6.2016

Červen 15, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, tak jsme se s Tomem o víkendu hecli a dali si triatlon na olympijských distancích v Plzni na Boleváku (1,5-40-10). Nemohli jsme nepodpořit Honzovo Řehulovo snažení vrátit triatlon do Plzně na Bolevák a ještě k tomu založit tady akademii. V pátek se zapojili děti do aquatlonu. Pěkně si zasoutěžili a okusili atmosféru velkých závodů. Terka Kleinová, Matěj Šůcha  a Kristínka Miljanec. Všichni byli skvělí a bojovali do posledního dechu. 
Sobota patřila juniorům, dorostencům, dospělím, profíkům a nám. 🙂  S Tomem jsme se potkali již při prezentaci a začali se pomalu připravovat na start. Potkáváme ještě pár známých, kteří mají formu dááááleko napřed. (Norbi, Hajnej, Hraby) Plavecká část nám hned z prvního pohledu připadá nekonečná. Nepřipadala – byla. Dvě kola po 750m s výlezem z vody nám zabrala od 29 do 38 minut. Kolo přichystalo také náročnou trať, kde jediný kousek nebyl zadarmo (nahoru-dolu-vítr). Běh měl být vysvobozením a také byl Tomovi se povedl bravůrně a dotáhl mě svým neskutečným běžeckým výkonem a já si ho těžce protrpěl a také pro sr……. :-). Každopádně týmový duch se před cílem projevil jako skvělý pomocník a do cíle dobíháme ruku v ruce jako parťáci. Závod byl velmi výživný, nic nebylo zadarmo, ale vše se sneslo v duchu tem-fair-play. 321start nejen že bojuje, ale závodí srdcem. 
Honza + Tom.
by momo

XTri Ostrov, ČP triatlon Plzeň, Aimtek bike maraton Plzeň

Červen 12, 2016 in Nezařazené by momo

Sobota 11.6.2016 byla pro 321start opět dosti pestrá. Rozprchli jsme se paralelně hájit barvy 321start po třech závodech. Postavit se na start těhle závodů nění troufalost ale odvaha si zkusit zase další prostředí z toho nejlepšího co v ČR triatlon nabízí. A proč taky NE! 🙂

Ten malej – velkej muž vedle mě je mistr ČR ve sprint triatlonu pro rok 2016 Honza Kubíček. Rozdíl mezi námi je značný 🙂 letos 18min a 30 míst…

11.6.2016 XTri Ostrov – MČR MTB sprint triatlon(0,8km – 20km – 5km)

Honza Krs , pořadí 30. celkově / 4. M40-49

11.6.2016 TRIATLON PLZEŇ – ČP DOSPĚLÝCH (1,5km – 38km – 10km)

Tomáš Friedl, pořadí 67. celkově / 16. M30

Jan Šůcha, pořadí 68. celkově / 17. M30

11.6.2016 AIMTEK bike maraton Plzeň (60km, 30km)

Petr Kuryluk, trasa 60 km, pořadí 55. celkově / 10. M do 29

Ondra Nosek, trasa 30 km, pořadí 32. celkově / 10. M do 39

 

by momo

321start má „finišera“ CZECHMAN 2016

Červen 7, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, tak jsem přežil víkend na který jsem se snažil připravovat skoro půl roku. Czechman 2016. V první řadě musím poděkovat mé ženě Oli, za neskutečnou psychickou, morální i fyzickou podporu a mým dětem, za to, že se jim věnuji méně, než kdysi. Rozhodnutí absoluovat dlouhý triatlon padlo již minulý rok. Do té doby jsem takto dlouhý závod nikdy nezkusil. Veškeré přípravy probíhaly dle vlastních pocitů. Rozhodnutí přišlo dříve než termín na Hnačov a tímto se všem omlouvám, že jsem se nemohl zúčastnit a pomoci s organizací. Doufám že vše vynahradím na Stonemanovi, kam se mimochodem móóóóć těším. Na Czechmana jsem vyrazil i s rodinou již v pátek den předem. V Klidu jsem se zaregistroval a podívali jsme se na závod v dálkovém plavání na 1,9Km na stejné trati jako u triatlonu. Spali jsme v Pardubicích v příjemném penzionu. Vše jsem si nachystal ještě týž den, abych v den D byl naprosto v klidu. A pak to přišlo stejně jsem byl nervózní i když jsem myslel že nebudu. Pravidla jsou daná a nekompromisní. Rozhodčí na každém kroku a nic vám neodpustí. Za každou blbost penalizace, nebo diskvalifikace a za ty prachy za startovný by to byla škoda. Potkávám se s přáteli s Jirkou Ciprou a Pavlem Hraběm. Oba dobře naladění a nabušení energií. Poslouchám jejich rady a beru si je do hlavy. Mají oba více zkušeností. Start se blíží a také teplota stoupá. Ještě se jdu na chvilku rozplavat a už se řadím do startovního pole, kde se nás tísní kolem 650 bláznů. Přesně ve 12:00 zazní výstřel a zvedá se startovní provaz. Jdeme na to. Rozjede se šílená mašinérie plovoucích vorvaňů,m pokud nechci zůstat uplácán někde v prostředku rybníka musím jet a nepovolit. Rány z prava a zleva ignoruji, sem tam zatahání za nohy do první bóje (750m) boj, pak se to trhá a dělá se místo, po druhé bóji už je klid a zbývá 300m do konce plavání. Probojuji se nakonec kolem 200 místa s časem 35 minut. depo beru s klidem a vyjíždím na kolo, které se mi od začátku do konce jede podezřele skvělě. Kolo 2×45 km kde v druhém začínám zvolňovat abych to úplně nepřepálil. Do závěrečného běhu jdu s úsměvem a první 10 km se mi jde lehce a pak začínám postupně tuhnou. Hlava se přestává soustředit a nohy přestávají poslouchat. Při průběhu depem mi dávají energii všudy přítomní diváci, rodina a kamarádi. Nakonec jsem v cíli s časem 5:12, 42 hod. S tím jsem vůbec nepočítal a jsem nesmírně spokojený. V cíli mi sice asi půl hodinky trvalo než jsem se vzpamatoval, ale prožitek byl tak hluboký, že se od něj stále nemohu odpoutat. Každopádně již pokoukávám po dalších výzvách, které na sebe jistě nenechají dlouho čekat.
Za 321start zdraví Šůchin.

by momo

Běh přes tři vsi a Vaše liga Plzeň

Červen 4, 2016 in Nezařazené by momo

Běh přes 3 vsi

V sobotu 28.5. 2016 se konal pátý ročník běhu přes 3 vsi Sedlec- Lhůta-Tymákov.

Ačkoliv se ve stejný den běžel  plzeňský půl maraton, v Klatovech startoval Král Šumavy, na start v Sedleci se postavilo 85 závodníků na nejdelší 9km trati.

Součástí závodu byly i dětské kategorie a tak se malé naděje z 321start postavili na startovní čáru a v kategorii do tří let vyhrál s dopomocí maminky Ríša Kunc  a na trati pro děti 4-5 let dominoval Šimon Kunc.

 Po těchto emotivních  chvílí jsme se v 11hod rozeběhli do strmého stoupání ze Sedlece směrem na Lhůtu kde se hned klubko favoritů oddělilo od davu ostatních běžců. Vysoké teploty a sluníčko běžcům ztěžovalo pobyt na trati, naštěstí byly v průběhu závodu k dispozici dvě občerstvovačky.  Po výběhu ke Lhůtě, několika rovinatých pasáží a kopečkem do Tymákova jsme se přehoupli do závěrečné třetiny závodu a klesáním v lesní cestě se dostali až zpět k Sedleci kde nás čekal na zpestření menší brod přes místní potok.

Jiří Kunc doběhl na třetím celkovém místě v čase 35:55 hod. a Jana Kuncová mezi ženami na krásném 6.místě v čase 51:10hod.

321Kuncík

Vaše liga PLzeň 1.6.2016

Ahoj, posílám info ze včerejšího závodu Vaše Liga Plzeň. Na start se postavil Tomáš s jasným cílem zlepšit si osobák na 5 km. Vypálil a celou dobu držel skvělé tempo, jak by ne, měl taky koho chytat, když před ním upaloval Bystrouš J. Závod se mu povedl skvěle a výsledný čas je super. 18:52 a 3 místo pro 321. Gratuluji. Za mládež do 15 let jsme měli 3 kusy. Kristínka Milijanec 1.místo čas 25 min., Matěj Šůcha 2.místo čas 28 min. a Verča Šůchova 3.místo 28:50 min. Já tentokráte dělal dětem pouze vodiče, psychickou podporu a fotografa. Středu a den dětí jsme si pěkně užili. Gratuluji všem zúčastněným!

321Šůchin

 

by momo

Křest nových dresů 321start

Červen 1, 2016 in Nezařazené by momo

24. května 2016 jsme pokřtili nové dresy 321start.

Samotná akce křtu proběhla v 18 hod. v restauraci Ostende. Předehrávku nám nadělila Terezka Kleinová a na ni pak navázali krásnou hudbou, na krásné nástroje, krásné ženy Veronika a Susan. Modelky Niky a Jana představili model 321start 2016+.

Děkuji tímto všem, kteří se na projektu dresů účastnili jak zajištěním financí (Klajňák, Machr, Tomáš, Půtič, …), tak Ondrovi za grafické přípravy. Práce na tomto projektu trvala 1/2 roku a doufám že se nám v nich bude jezdit a běhat a vůbec všecko dobře.

Krsák

by momo

Král Šumavy MTB 2016

Květen 30, 2016 in Nezařazené by momo

Poslední květnovou sobotu se jel každoročně Král Šumavy MTB. Letos to vyšlo na 28.5.2016. Start v Klatovech na náměstí… tratě 40,70 a 105km. Postavit na start se odhodlali jen dva z teamu 321start… Krsák a Šůchin. Počasí nádherné až horké, cesty prašné (až na 2 brody a 4 louže) a atmosféra všude skvělá. Kdo to jel tak přesně ví, jak se kloubí kopce, pot, Šumava a horské kolo… kdo neví ať si to zkusí… je to fakt pecka trať i zážitek. (To že mi spletli startovní číslo o 1 už jsem jim odpustil 🙂

Krsák

Honza Krs trať 70km, pořadí 106., kat. M2 25., čas 3:55:09 hod.

Honza Šůcha trať 105km, pořadí 256., kat. M1 123., čas 6:27:41 hod.

 

by momo

Šůchinovo 2 námořní míle … 2. místo pro 321start

Květen 26, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, ještě posílám pár informaccí o závodech , které proběhly již minulý víkend. 14.a15.5.2016. V sobotu jsem se zůčastnil závodu v plavání v Rakovníku na 2 námořní míle, coč činí 3704m a asi milion 25 metrových bazénů, kde se závod plaval. Na stratu se nás sešlo celkem 3 na tuhle vzdálenost. Kolotoč začal a přesně po 1hodině, 8minutách a 42 vteřinách přestal. Což mi stačilo na 2. místo.
V neděli jsme se sešli s Tomem na Forestově 14tce. Krásné počasí a super nálada slibovala skvělý závod. Což se atké potvrdilo. Tom to napálil hned ze začátku a po celý závod jsem ho už nedohnal, i když jsem ho měl stále na očích. Málem mu vyšla taktika START – CÍL. Škoda. Běželo se fajn, trať kopírovala Forestovu 6tku a byla na kopečku protažena o oněch 7km navíc. Do cíle jsme doběhli takto: TOM: 7.místo – 57:26; Já: 8.místo – 57:49. Pro děti byla připravena kratší trať na 1100m, kde se proběhly: Christina Miljanec: 5.místo – 4:37 a Matěj Šůcha: 6.místo – 4:41.
Málem bych zapomněl, ještě jsem stihl v týdnu dva závody v jeden den a to 10.5.2016 v Praze běh na 10km po golfovém hřišti. Zajímavý závod s krásným měkkým povrchem, lehce zvlněný a se super atmosférou. Skončil jsem 21/13 s časem 42:37. Půl hodinky po tomto závodě jsem si dal ještě krtáký Aquatlon s plaváním v golfovém jezírku (350běh/350plav/2500běh) kde jsm skončil 12/11 s časem 21:50.
Dalo by se říct, že tento týden nemělo cenu trénovat, stačilo jen závodit 🙂
Za 321start Šůchin.

 

by momo

Spuštěno přihlašování na závody 321start v roce 2016 … HnačovMAN, StoneMAN, zbloudilej Šumavák

Květen 21, 2016 in Nezařazené by momo

Spuštěno přihlašování 321start na rok 2016

4.6. 2016 HnačovMAN – MTB duatlon

27.8. 2016 StoneMAN – MTB triatlon

24.9. 2016 zbloudilej Šumavák – MTB orienťák

321start pozvánka jpg

 

by momo

MARATON PRAHA 2016

Květen 8, 2016 in Nezařazené by momo

8.5.2016 za 321start běželi dva kusy (Klajňák a Krsák) MARATON PRAHA

Rozhodnutí padlo už loni v září a od té doby jsme byli „ve stresu“ z tréninku, počasí, formy, stravy, bla, bla a všeho okolo 🙂

Vlastní běh odstartoval v 9 hod. a běželo se takovou malou / velkou pražskou poutí hudby živé i reprodukované. Občerstvovačky byly v poho, časté, bohaté, výkonné…

Na 1/2maratonu jsem měl Klajňáka kousek za sebou a stihli jsme na trati dvakrát hodit na sebe zdravici do protisměru 🙂 pak od 25km přituhlo a závěr byl jako vždy očistec…

V cíli jsme lehli na alu fólie na dlažbu a porochnili si hodinku na sluníčku… stejně jsme nemohli dělat nic jiného 🙂

Vždycky jde o to dokončit, užít si, servat se a to všechno klaplo na 1* (hlavně to první a poslení)

Krsák 231. místo celkově / TIME 3.05.46 / Real time 3.05:14

Klajňák 557. místo celkově / TIME 3.22:41 / Real time 3.21:45

by momo

Soustředění 321start Rohanov 2016

Květen 3, 2016 in Nezařazené by momo

Soustředění 321start Rohanov 2016 v termínu 29.4 – 1.5. 2016

DSC_0118

V roce 2016 jsme využili nabídky našeho partnera Hotelu Rohanov a udělali si malé soustředění se zázemím pod vrcholem Javorník na jihočeské straně Šumavy. Celkem 39 dospěláků a dětí už je slušná akce :-). Netřeba příliš komentovat. Vyšlo nám počasí, přijelo nás hodně, bydlení a strava myslím bylo úplně v poho. Někdo si dal bike už v pátek Hrádek – Javorník – Rohanov, někdo přijel na kole v sobotu z Plzně… každý jak mu to vyšlo a jak se mu chtělo. Velké díky Machrovi za průvodcovské služby na skvělém sobotním trailu Rohanov – Vimperk a zpět a nedělním  kousku Javornických singlíků, hradu Kašperk, Sedla a Sušice. Škoda jen že nemůžeme takhle jezdit každý měsíc… bylo by to fajn.

FOTO:

Soustředění 321start ROHANOV 2016 – Mára a Krsák

Soustředění 321start ROHANOV 2016 – Machr

Soustředění 321start ROHANOV 2016 – Šůchyn

by momo

Sušický horský běh 23.4.2016

Duben 27, 2016 in Nezařazené by momo

23.4.2016 Sušický horský běh 22km

5. ročník Sušického horského běhu (SHB) startoval ve 13 hod. v Sušici opět na ostrově Santos. Letos jsem to musel vzít za 321 v Sušici na sebe. Nikomu se běhat do přírody nechtělo… tedy kromě mě. Ostrov Santos můžou Sušici závidět kdejaká města pro pořádání kulturních i sporotvních akcí… je to ideální prostor pro tyhle příležitosti… ale pěkně zpět k závodu. Prvních 10km je víceméně furt do kopce až na vrchol Sedlo 902 m.n.m. Tam jsem se ještě vyplazil na 4tém místě… po seběhu k občerstvovačce do Albrechtic mě překvapil jeden běžec, že lehnul do trávy… asi to přepálil 🙂 …tak ne… běžel štafetu a vystřídal se s kolegou …na mě žádné střídání nečekalo 🙂 a rázem jsem byl třetí v jednotlivcích… což nevydrželo dlouho:-) Druhá polovina tratě byla sice z kopce, někdy až moc, ale občas se to zvedlo a bohužel někdy taky až moc. Převýšení 700m se musí někde přece nastoupat. Před cílem jsem kousek zabloudil při seběhu do Sušice (asi ne sám) a tak mě ještě jeden předběhl a navíc mi na posledním km totálně došlo, tak jsem se přemluvil a doběhl to! Čas lepší asi 4 min od posledního startu v roce 2014 ale rezerva tam ještě je…

Běh je to drsnej a prověří… atmosféra běhu je super a zázemí paráda. Běží se i štafety dvojic (každej půl závodu), tak se nenechte strhnout každým kdo letí svejch 11km. Vložený běh se zátěží 10kg na téhle trati je vražda, to bych si nedal ani za nic…

Spousta krásnejch cen a pokud vyhrajete jako já ještě hlavní cenu v tombole, pak budete mít chuť se zase vrátit 🙂

22km Honza Krs 1:44:47 hod. 2.místo kategorie 40+ (5.tej celkově)

Kamarád Honza Kaše udělal pár fotek a článek na novinky.cz

www.horskybeh.cz

by momo

Půlmaraton Plzeňského kraje a Kros Skalka Praha 2016

Duben 25, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, tento víkend byl poněkud nabitý akcemi. Již dlouho dopředu jsem věděl, že budou závody v sobotu i v neděli. Co teď? Na které se připravovat víc? Plán byl jasný. Prostě se musí zvládnout vše. V sobotu 1/2 maraton Plzeňského kraje a v neděli Pražský kros Skalka. A aby toho nebylo málo v sobotu mi do toho z práce ještě vlezlo školení. Takže v sobotu v osm jsem se zaprezentoval na školení a po deváté se po anglicku vypařil, abych stihl prezentaci. Volal jsem Tomovi, zda by mi jí nevyzvedl, ale nechtěli mu jí dát. Nevadí, vše jsem stihl a ve Škodalendu se již potkávám s Tomášem Friedlem a Honzou Kleinem. Všichni se začínáme připravovat na závod, při čemž ještě roznáším letáky na akce 321start po parkovišti. Před námi se začíná rozcvičovat podezřele tmavá partička  vychrtlých Keňanů, kteří se nám ani trochu nezamlouvají. No nic, hecnem se a prostě je dáme (hahaha). Za chvíli je tu start a jdeme na to s cílem dát to pod 1:30. Závod začíná největším vlněním a výstupem na nejvyšší bod trati. Jdeme do toho všichni celkem zhurta a tempo kolem 4min/km se zdá být udržitelné. Tomáš se trhá s menší skupinkou a postupně se vzdalují. Já s Honzou jdeme společně asi prvních pět kilometrů ale pak mi také s menší skupinkou postupně mizí. Ze Šlovic do Dobřan běžím sám, ale mám je na dohled. Úžasný je průběh Dobřany, kde stojí mraky fanoušků, všichni mávají a skvěle povzbuzují. Následuje cesta zpět a tedy druhá půle závodu. Zpět tu vypadá najednou těžší i když je to víceméně po rovině, ale za to proti větru. Už kousek za Dobřany začínám dobíhat některé jedince z roztrhaných skupinek přede mnou např. Pavla Hraběho (vítěz Kokosího triatlonu). Ve Lhotě pak pomalu dobíhám i Toma. Konec se pomalu blíží a já cítím, že by to mohlo dnes klapnout a vysněného času dosáhnout. Poslední stoupání je sice již vysilující, ale ještě nějaká síla zbyla. Do cíle nakonec dobíhám v čase 1:29,09 hod na celkově 34. mstě a 17. v kat. Přede mnou je již dávno v cíli Honza, kterému závod úžasně sedl a také vyšel s nádherným časem  a umístěním: 1:26,40 hod, 21.místo a 11. v kat. GRATULUJI. Mrzí mi, že byl Tom trochu zklamaný z toho, že se nevešel po 1:30 hod, ale podal naprosto precizní výkon, když zaběhl 10km za nádherných 42,26 min. v náročných stoupáních. Celkově 48. a 26. v kat. Keňanům jsme to nikdo nepřál, protože nám přišlo, že byli uměle nasazeni, jen proto, aby sebrali prachy z výher. Posuďte sami, za všechny výhry si celkem odnesli 2 kluci a 2 holky 45.000,- Kč. Jinak se nám, ale závod líbil a celkově ho považuji za vydařený.

1/2maraton Jan Klein 1:26:37 hod. OR, Jan Šůcha 1:29:06 hod. OR, Tomáš Friedl 1:30:54 hod.

9,59 km Petr Kuryluk 0:45:07 hod.

5,85 km Zuzana Klásková 0:26:46 hod. 1.místo kategorie F5 (prní žena:-)

800m Tomáš Kraus 1. místo roč. 2005-2007

V neděli jsem se přesunul do Prahy i s celou rodinou na běžecký kros Skalka. Je to první závod ze série H Triatlon tour, kde jsem přihlášen na všechny závody v celé sérii. Do Prahy jsem přijeli dopoledne a bylo jasné, že zde asi pěkně vymrzneme, neboť teplota byla 3°C a místy sněžilo. Nejprve probíhaly dětské závody. Mezi kluky běžel Matěj trať 1km, kde se umístil na skvělém 2. místě v čase: 4:41 min. Děvčata pak běželi tu samou trať, ale 2 kola. Kristínka byla 8. v čase 11:35 a Verča 11. čas 13:29. Nakonec běžela moje Oli 3 kola kde byla také 11 v čase 24:47. Podotýká, že trať byla opravdu krosová s těžkými stoupáky. Patří jim můj velký obdiv, jak vše bravurně zvládli. Před startem hlavního závodu, jsem si byl svou trať, která měla 6 km (3 kola/2km), kde část se běžela po stejné trase jako dětské, ale zbytek spíše připomínal horolezecké závody, proběhnout. Nebudu lhát vyděsil jsem se stoupáky, překážkami z větví i náročnými seběhy. Říkal jsem si tohle bude maso a taky bylo. Ještě jsem dosti cítil nohy po předchozím dni. Bylo tak jako tak odstartováno. V první kole to celkem jde, držím se v první desítce i když se mi někteří postupně vzdalují. Druhé kolo doslova trpím a přicházím o pár míst, ve třetím jako když chytám třetí dech a opět jdu trochu dopředu. Nakonec jsem v cíli na 15. místě v čase 29:19 min. O kousek mi utekli borci jako Ondra Teplý a Tomáš Mika :-). Jen podotýkám, že celkové stoupání na 6km bylo stejné jako polovina závodu v sobotu. Byl to úžasný krosík a i celý víkend plný pohybu, nadšení a radosti.
Sportu zdar za 321start Šůchin.

 

 

by momo

1/2maratonský víkend pro 321start 2x bedna a 1x osobák

Duben 3, 2016 in Nezařazené by momo

O uplynulém víkendu se 2.4.2016 beželi dva zajímavé závody … Pražský 1/2 maraton a PilsenTrail. Nasadili jsme za 321start 7 borců a mrkněte na to jaké to bylo a jak to dopadlo.

Pražský 1/2maraton

Na start 18. ročníku pražského půlmaratonu se v rekordním počtu 11,5 tisíce přihlášených poměřili síly i zástupci 321start. Předpověď počasí slibovala ideální běžecké podmínky, což se také vyplnilo. Sluníčko se po mrazivém
ránu začalo snažit a hned bylo veseleji. Startovní výstřel zazněl nezvykle v 10 hod. a my se vydali v patách za Keňany vstříc 21km trati po pražských ulicích.  Keňany jsme ještě zahlédli na otočce na 5km, kde jsem běžel ještě v blízkosti Ondry i Honzy, ale poté jsme si závod užívali svým vlastním tempem bez jejich přítomnosti. Fanoušci pilně povzbuzovali po většině závodní trati a tak i v chvílích krize jsme se udrželi v solidním tempu a celkově jsme si závod užili na maximum, organizátorům patří velký dík za perfektní přípravu.
Ondra Moudrý zaběhl skvělý  čas 1:23:17 hodsvůj osobní rekord, já (Jirka Kunc) bez tréninku za poslední měsíc a půl jsem své loňské maximum nepřekonal – 1:25:45 hod. a Honza Klein zaběhl taktéž hodně pěkný čas 1:28:21 hod. (Ondra běžel neskutečně strojový tempo 3:57 min/km až na konci poslední kilák přidal na 3:46… jak sám napsal, podle něj by mohli řídit orloj 🙂 

… za 321 Kuncík

PilsenTrail 23km

Na start 1. ročníku PilsenTrail Krkavec se nás sešla rychlá čtyřka. Na běh terénem na tratích 23 a 42,5 km se sjelo do AutoCamp Ostende u Velkého Boleveckého rybníka v Plzni něco přes 130 běžců a běžkyň. 321start postavilo všechny své síly na trať 23km a v 11 hod. se TO celé spustilo. Počasí paráda, trať ještě krásnější. Pro mě osobně je to jedna z nejhezčích tras v okolí na kolo i běh. Vyběhlo se rychle. První tři km mám pod 12 min. Pak na Chlum a šup do krosu nad Berounkou. Rozběhl jsem to na 4tém místě ale do cíle ještě daleko. Zahltávací kopečky v úvodu jsem zdolal v pohodě, ale pak to nebylo na 100%… postupně mě předběhli 4 borci a to už bylo na 15km dost. Přišel čas na změnu! Zpátky jsem postupně dotáhl ty 4kusy a vracel se na své pozice. Rozhodnutí bežet poslední tři kilometry jako ty první (tedy pod 12min.) bylo správné 🙂 Tomáš mi skvěle kryl záda, Šůchyn v nemoci dal maximum a Pavla zase urvala super bednu!

Honza Krs čas 1:42:58 hod. 4. celkově / 2. veterání

Tomáš Friedl čas 1:53:10 hod. 11. celkově / 7. muži

Honza Šůcha čas 1:55:50 hod. 16. celkově / 11. muži

Pavla Hyťhová čas 2:04:10 hod. 23. celkově / 3. ženy

…za 321 Krsák

by momo

Velikonoční půlmaraton v Plzni a Forestova 6 – doplněny fotografie

Březen 28, 2016 in Nezařazené by momo

Ve víru velikonočního víkendu jsme stihli ještě něco málo odběhnout a ukrojit kousek té slávy z bedny pro 321start.

V sobotu 26.3.2016 se běžel v rámci Mistrovství ČR v běhu na 100km ve Štruncových sadech i 1/2maraton a ten si zaběhl za 321start Tomáš Friedl v čase 1:28:41 hod.  Výsledek 6. celkově / 3. muži. Každej čas pod 1:30 hod. je super a bedna se počítá!

V neděli 27.3.2016 jsme se sešli na jarní Forestově 6 za humny Záluží u Plzně. Za 321start se nás sešlo 7 kusů. Pěkná práce při té marodce… Nádherné počasí, spousta dobré nálady a hodně rychlá trať nás zase pěkně zahltila. Krsák celkově 3tí, vetráni 2hej, (podstatný je zlepšení času od podzimu o 30 s :-)) a pak se poskládal zbytek 321… 9. Ondra Moudrý, 16. Honza Šůcha, 23. Tomáš Friedl (měl nárok po 1/2maratonu den před!). Zuzka Klásková si doběhla za 321start pro bramboru a za 321děti máme 4 a 5 místo od Matěje a Christiny.

Forestovi poklona za skvělou akci. V jednoduchosti je krása.

by momo

Norbiho 12 zná své hrdiny pro rok 2016

Březen 20, 2016 in Nezařazené by momo

19.3.2016 se v 11 hod. startovalo z úpatí Krkavce na naši oblíbenou Norbiho 12 (běh na 12km se startem a cílem na konečné bus 30 a výběhem na Krkavec). Počasí poslední roky přálo a teplota bývala trenýrková… letos to bylo trochu na hraně, ale kdo vlezl do trenek určitě neprohloupil 🙂

profil

Účast za 321start byla letos rekordní (11 kousků), už i proto že stále rosteme o borce, kterým tenhle běh není cizí. Bláto na trati z posledních deštů nějaké zůstalo, ale jinak bych trať označil za rychlou. Značení a zázemí bylo od Norbiho a jeho skvělé party alias Kokosáků a jiných spřízněných duší tradiční a naprosto v poho. Je to kros na poli a po lese a v tohle duchu to chci!

Každý si zaběhl to svoje a i na bednu něco pro 321start zbylo. Ve 150 běžcích na startu jsme se neztratili. Škoda že nemohl Jirka Kunc, určitě by ty časy pod 50 min. byly dva… tak příště Jiří!

Děstké běhy:

Tomáš Kraus – děti 8-9let 1. místo

Norbiho 12:

Honza Krs 0:49:12 hod. 4. celkově / 1. muži 40

Pavla Hyťhová 1:00:24 hod. 59. celkově / 3. ženy 30

Zuzana Klásková 1:05:45 hod. 99. celkově / 3. ženy

Ondra Moudrý 0:51:27 hod. 14. celkově / 5. muži 30

Tomáš Friedl 0:52:38 hod. 23. celkově / 12. muži 30

Honza Klein 0:53:32 hod. 24. celkově / 13. muži 30

Petr Kuryluk 0:55:05 hod. 27. celkově / 6. muži

Jan Šůcha 0:55:28 hod. 29. celkově / 15. muži 30

David Skřivan 0:56:43 hod. 39. celkově / 20.muži 30

Pavel Beránek 1:13:46 hod. 135. celkově / 58. muži 30

stránky závodu www.norbiho12.cz

by momo

Těškovský okruh …321start dostali naFrak

Březen 9, 2016 in Nezařazené by momo

321zdar. 12.3.2016 se běžel v Těškově – okr. Rokycany vlastně ještě zimní kros na trati 7,3km. Konkurence se sjela náramná a tak jsme se mohli poprat s atlety výborné kvality. Cíl byl roztáhnout si hrudní košíček před N12, případně zkusit se přiblížit Kuncíkovo loňskému času. Povedlo se obojí, o roztažených hrudních košíčcích ani nemluvím … průměr 3,47min/km bych si fakt v tréninku krosu určitě nedal 🙂 a Jirkovo čas byl zopakován, takže vlastně úspěch.

Sečteno podtrženo pro 321start: Krsák 27:23 min. kat. muži 40+ 5.místo, Ondra 29:09 min. kat. muži do 39 14. místo.

Celkové výsledky ZDE

 

by momo

1. ročník Radoušovo bloudění

Březen 5, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj,tak jsem se v sobotu 27.2.2016 zúčastnil prvního ročníku orientačního závodu Radoušovo bloudění, který uspořádal tým Radyně Bike. Start byl stanoven na půl jedenáctou a tak jsem se rozhodl, že do Losiné nemusím jezdit autem a tak jsem cestu tam pojal jako rozjížďku. Při prezentaci jsme každý dostal mapu s vyznačenými 12ti stanovišti, kartičku s hrubým popisem, jak asi ono které místo vypadá a ještě kartičku se jménem a políčky na označování kleštičkami. Ihned jsem začal vymýšlet jak všechny body objet co asi nejkratší, nejrychlejší a nejméně náročnou cestou. To ale vymýšleli všichni a tak bylo před startem v místní hospodě Pod lesem pořádně horko. Vše bylo nachystáno a šlo se na start. Startovalo se po dvou minutách a v vždy několik lidí najednou. Já se nerozjel, ale rozběhl, protože jsem si vybral trasu hned po schodech nahoru. První dvě stanoviště byli nedaleko hospody a tak jsem si řekl, že u nich začnu. Po druhém stanovišti a cca 2,5km mi to krásně ujelo na blátě a já si narazil koleno a natrhl zadek i s kalhotama :-). No nevadí přeci to nevzdám hned na začátku. Musím přeci zvládnout všechny body, zvlášť když chci nasbírat plný počet bodů a stihnout se vrátit v časovém limitu 4 hodiny. Začal jsem tedy postupně objíždět všechny body, s hledáním jsem zatím neměl problém. Bylo to pro mě celem znám místa (Lopata, Mariinina vyhlídka, rozhledna Kotel) ty těžší měli teprve přijít, když jsem těžce vypátral stanoviště ukryté v lese nad Kozlem, kde je asi milion stejných a podobných cestiček, ale i to jsem našel, další hledání přišlo v na kopci v lese nad Sedlcem i tam jsem musel několikrát nechtěně brodit, když jsem si lehce zajel a pak se vracel přes stejný potok. Na konec jsem si nechal poslední dvě stanoviště a nevím jestli to bylo dobře, nebo ne. Jednalo s o vyhlídku pod Radyní a skálu na Radyni. V tu chvíli už bylo našlapáno přes 50 km a nožky jsem začínal cejtit. Poslední stanoviště označeno a už jen sjet zpět do Losiné, ten pocit blížícího se cíle byl krásný. Nakonec jsem posbíral plný počet bodů a dojel v čase 3:38 hod, celkově 12 místo a 7 v kategorii. Byl to krásný a rozmanitý závod, který mi ukázal místa které znám i neznám z různých perspektiv. Moc děkuji klukům z Radyně Bike Teamu a zvláště Martinu Vítovi. Budu se těšit pokud bude druhý ročník.

Za 321 start Honza Šůcha Šůchin.
by momo

TrailOkoloBerounky byl 21.2.2016

Únor 21, 2016 in Nezařazené by momo

Na 21.2.2016 byl svolán 321start volný výběh TrailOkoloBerounky. Na 9 hodinu se nás sešlo na konečné tram 4 Lochotín celkem 15 běžců. Noční slejvák sliboval, že prášit se nebude a neprášilo. Trať je stejně vedena místy, kde se louže netvoří:-) Výběh na Chlum byl jen malý bonbónek na trati, zato seběh byl trochu na klouzačce, ale všichni to zvládli… jak jinak! Po přeběhnutí Dolanského mostu jsme dali malou zastávku na vyhlídce Věžka a i druhá strana břehu Berounky odsejpala dobře a živé diskuse i v závěrečných kilometrech jsou důkazem dobře zvoleného tempa … nebo kvality běžců?:-) Každopádně holky dobře vymyslely, že závěr bude u piva a tak se taky stalo. Ranč Šídlovák měl otevřeno a pivo tam sklouzlo jako nic.

Díky všem že přišli. Takhle ve skupině je to paráda běh. Třeba se nám zas povede někdy něco podobného svolat a třeba to uděláme s čelovkama ať je trochu zase jiná legrace.

V číslech: cca 28km za cca 2:50 hod. ale o to vůbec nešlo!

Za 321start …Krsák

 

 

by momo

První jarní kolovejlet 2016

Únor 17, 2016 in Nezařazené by momo

Beroun KT from machr on Vimeo.

Nu dobrá tedy.

Chtěli jsme jet původně na běžkách z Rudy k Lipnu a zpět. První únorový víkend bude určitě na sníh spolehlivý. Jsme si říkali a plánovali. Bohužel globální počasí si s plány běžkařského výletu pohrálo po svém. Záložní plán B stal se plánem A, proto sobota 6.2.2016 ve 3:45h sraz v KT na nádru, ve 4:00h odjezd směr Beroun. Protože máme ve skupině specialistu na drážní přepravu osob, administrativně jsme odbaveni online, kupé rezervované, vytopené na požadovanou teplotu, prostor na odložení kol taktéž zajištěn. Jen ta pakáž, chamraď vožralá, trhající si oblečení a dokazující si pěstmi ve tm ě, kdo je větší borec, nám ruší ranní idilku. A navíc jedou s náma. Naštěstí vystupují někde u Přeštic. Vidle jedny nevychovaný.

Cesta díky dostatku iontových nápojů utíká dost rychle, až se ozve „Beroun“. Tak a je to, honem ven.

Káva a pečivo, nastavit navigaci a ke startu pozor jedem!

Cesta Beroun-Dobřichovice poměrně rychlá, Dobřichovice za ranního rozbřesku. Krásný a bezbolestný začátek dne.

Pohodový začátek se mění v prudký krkolomný výjezd až tlačení. Náš cíl je pak držet se hřebene Brd po červené turistické. Příjemné posezení u Čunčí huby (fazolová polévka, pivo) o půl deváté ráno nám dodává sílu do další části Brd. Venku potkáváme ranní běžce, my na computeru už máme 40.km… Objíždíme bývalou raketovou základnu Klondajk, kde vjedeme, vlezeme do léčky místních dřevorubců. Dostaneme vynadáno, co sem lezeme, trochu jim to vracíme a tak se z toho vyklube skoro bitka. Je to ale odvaha ten chlap. Jeden proti čtyřem a s takovým slovníkem i když s mot orovou pilou v ruce…. Nu, nakonec odešel, po svých.

Vracíme se do naší poklidné idilky najížděných kilometrů. Idilka počíná být narušována bioplynovým projevem fazolové polévky od Čunčí huby. Toto nás provází až do druhého dne. Bohužel včetně noci.

Výjezd na Studený vrch už začíná trochu bolet. Hlavně se z toho nepo…  Kromě Standy nás nožky bolí všechny. Je to ostatně naše první kolo v tomto roce… Začíná krásná trailová část přes Kuchyňku a klesání do Jínců. Těšíme se na obídek a pivásko z místních zdrojů. Je poledne, nejvyšší čas. Hospoda dobrá, laškování se servírkou, závěrečné foto před hospodou a hurá do jižní části Brd. Zde nejsou hospody, nic, tedy dobře, že jsme do sebe nahrnuli, co se dalo.

Valdek, zřícenina hradu, dost lidí, Brdy jsou čerstvě otevřené veřejnosti a je to znát. Ale uhýbáme do méně známé části, na Jindřichovu skálu. Kocháme se výhledy, ale honem dál přes letiště na Jordán. Stoupání z letiště okolo bunkrů (známých ze Svěrákovo Obecné školy) až na vrchol dopadové plochy. Začínám bejt jalovej… Nádherné výhledy na Brdské vrchy, lesy a vřesoviště. Máme hoďku a půl do tmy a před sebou nejvyšší bod dnešního dne. Vrchol, který není vrcholem, přes to to byl vrchol. Tok. Na vrcholu Toku, který není vrcholem a nejsou ani výhledy se nezdr žujeme. Smráká se, valíme. Kluky protahuju po místních kančích stezkách, projíždíme okolo nevybuchlé munice a rychle na Prahu! Za počínající tmy přijíždíme k vysílači/radaru a odbočujeme k poslední dnešní vyhlídce. Zapadá slunce, ohnivý obzor. Je zima, sjíždíme z Prahy už po normo cestě. Bohužel první dnešní defekt přichází zrovna teď. Černého Petra má Petr. Pomáháme mu svícením, dobrou radou. Všichni svorně jsme vykosli, oblékáme na sebe vše, co máme. Nakonec se rozhodneme pro zkrácení plánované trasy a frčíme rovnou do hospody do Věšína. Výborná véča, hektolitry čaje s rumem. Dokonce i ten cukr jsem si tam přidal. Spát tu ale nebudeme. Jede se dál. Stoupáme na Třemšín, kde dle dostupných informací by mohla být bouda na přespání nebo bývalý partyzánský bunkr… Hlavně se nespotit, ale jet furt.

Bunkr neprojde schvalovacím řízením. Zato Třemšínská bouda, která je bývalou i současnou kapličkou, je ideálním místem. Opovrhujeme zatopením v kamínkách, které zde jsou. Ó jaká chyba!!! Celou noc klepu kosu, nohy zmrzlé. Když zvednu hlavu, hrozí přiotrávení bioplynem. Pro mě noc hrůzy. A kolegové se válí až do rozbřesku.

Ale koneckonců, pěkné to bylo. 

 Startujeme závěrečným stoupáním na Třemšín. Ideální na rozdejchání.

Odvážné sjezdy a na ně navazující zabahněné lesní cesty jsou znamením tohoto dopoledne, chvílemi okořeněné kančí stezkou. Pěkné to je. I Standa je spokojenej. Jedinej, kdo protestuje, jsou  naše stroje, které úpí pod nánosem bahna…

Opět trochu upravujeme trasu a jedeme na obídek do obce Vrčeň. Mezitím ovšem projíždíme republikou Střížkov, obdivujeme místní Fernetárium, fotíme se před úřadem vlády a vzdáváme poctu u památníku neznámého pijana. Vrčeň a hospoda na faře. To je výzva. Je poledne a zvony svolávají k nedělní sešlosti v kostele. Nás ale přitahuje fara/hospoda naproti. Výborná kachna se zelím, pivo a tradiční čaj s rumem. Tentokrát i do bidonu na cestu s sebou. Plni dojmů, kachýnky a píva projíždíme Nepomukem a nastupujeme do Plánického hřebene. Už víceméně pohodová cesta na vyjet&iacut e; až do Plánice.  A pak Křižíkovo cestou až do Klatov. Závěrečný čaj s rumem a honem domů.

 Žádný světoborný výkon to nebyl, ale na to, že jsme byli letos poprvý na kole…  Závěrečný účet: cca.200km, 3200m výškových.

 Za skupinu cyklojezdců Machr. 

FOTO: http://chuan75.rajce.idnes.cz/kola_Beroun_-_Kt.-_unor_2016

by momo

Otužileckoplavecká sekce 321start

Leden 25, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, našel jsem pár fotek z letošní otužilecké sezony, která v podstatě začala postupným ochlazování Boleváku, které loni probíhalo díky horkému létu pomalu. V podstatě se dali plavat cca dvou kilometrové trasy až do konce října, po té už se trasy zkracovaly. První  byli závody na 250m ve vodě 3,5°C, zde jsem obsadil 2. místo v čase 3:19 min. V listopadu a prosinci probíhal každou středu a pátek trénink na Kameňáku. Na štědrý den jsme se sešli na tradiční koupání v maskách a na 26.12. na Štěpána se plavalo v Praze pod Národním Divadlem na tratích 100m, 300m a 1000m. Soutěžní byla pouze 1000m trať na tu však zatím nedosáhnu, jelikož musím mít vyplavanou tzv. kvalifikaci. Tudíž jsem si dal 300m. Na Nový rok jsme se koupali na Boleváku a 10.1.2016 bylo tříkrálové koupání v nově otevřené plovárně pod fotbalovým hřištěm. Místní otužilci zvaní Mroži si dali spoustu práce, aby obnovili plovárnu, která fungovala od roku 1910 do roku 1950. Povedlo se jim to skvěle. V nejbližší době je plánované koupání v řece na ostrově v Příchovicích a to 31.1. myslím od 14:00 hodin. Kdyby měl někdo zájem okusit studenou vodu. Já tam bohužel nejedu, protože 23. odjíždím na 10 dní na Ukrajinu a cestou se zúčastňuji závodů v Polsku.

Za 321start Honza Šůcha

by momo

Krušné Hory – Boží Dar 2016

Leden 23, 2016 in Nezařazené by momo

Letošní rok začal možností si užít podhůří i vrcholky Krušných Hor. Původně jsem o tomhle výletu psát ani nechtěl, ale pak jsem si říkal, že jestli chceme příští rok projezdit na lyžích tenhle skvělý kout naší země, je třeba se nechat trochu inspirovat.

4 dny běžkování po kopcích Krušných Hor z různých míst a různými směry, nakouknutí k sousedům do Němec přineslo příjemný obrázek o celé lokalitě. Kdo to tu znáte, určitě mi dáte za pravdu, když předestřu dobře upravené stopy (v Německu excelentně), výborné osvěžovny u stop v podobě Maringotky na Krušnohorské magistrále nad Hřebečnou, nebo oblíbená chatrč Krmelec (viz foto) kousek od Božáku a neskutečná panoramata.

Proběhali jsme stopy od Oberwiesenthalu, Boží Dar, Myslivna, Božídarský Špičák, Pernink, Zaječí hora až po Jelení.

Výstřižek

Bylo krásně až překrásně, ale taky mlha a krupice že nebylo na 5m vidět a do Božáku jsme trefili díky tyčím u stopy. Všechno má své a protože je tu toho na objevení ještě moc, když pominu že to projeté bych dal klidně znovu, tak se sem musíme prostě vrátit.

Pár fotek na závěr, spíš z toho lepšího počasí, hnus znáte dobře. Nebo ne :-)?

Krsák

by momo

Ohlédnutí za rokem 2015 v barvách 321start

Leden 3, 2016 in Nezařazené by momo

statistika 2015

Starty a účasti na závodech v roce 2015:

 • 1.1.2015 Novoroční běh na Žďár – 4 km (3. Jirka Kunc, 4. Honza Krs, 6. Ondra Moudrý)
 • 10.1.2015 Běh partyzánskou stezkou (Jirka Kunc)
 • 17.1.2015 Lednový běh okolo Boleváku – 10 km (1. Jan Kraus M40)
 • 7.3.2015 Palestra Kbelská desítka – 10km běh (Honza Klein, Honza Kraus)
 • 14.3.2015 Těškovský okruh – běh (4. Honza Kraus M40)
 • 21.3.2015 Norbiho 12 – 12km běh (2. Pavla Hyťhová Ž30, 2. Honza Krs M40, 4. Jirka Kunc M30, Honza Kraus, Honza Klein, Pavel Beránek, Eva Kufnerová, Tomáš Kraus)
 • 28.3.2015 Pražský 1/2maraton (Jirka Kunc, Ondra Moudrý, Honza Klein)
 • 5.4.2015 Běh Rožmitál – Březnice (Jirka Kunc, Ondra Moudrý)
 • 10.4.2015 Horská výzva – Jeseníky – ultramaraton (Honza Klein, Honza Krs)
 • 11.4.2015 Kokosí časovka MTB – (Petr Kuryluk)
 • 23.5.2015 Škoda Bike MTB (70km Radek Mach, Jirka Kunc, Honza Krs, 30km Ondra Nosek)
 • 23.5.2015 ABB MTB CUP 33km (1. Petr Kuryluk VIP)
 • 23.5.2015 1/2maraton Karlovy Vary (Honza Kraus)
 • 30.5.2015 Král Šumavy MTB maraton (Kateřina Holá, Radek Mach, Roman Vetrák, Vašek Valm, Honza Krs)
 • 6.6.2015 HnačovMAN MTB triatlon (2. Jirka Kunc, 2. Kateřina Holá, 3. Honza Krs, Honza Klein, Vašek Valm, Pavel Dezort)
 • 6.6.2015 Kokosí desetihodinovka MTB (Roman Vetrák)
 • 7.6.2015 Cyklomaraton Plzeň MTB (Petr Kuryluk)
 • 10.-12.6.2015 Toulání Šumavou – extrémní cyklovyjížďka na 500km (3. Radek Mach)
 • 13.6.2015 LipnoMAN 1/2 IronMAN (2. Jirka Kunc, 3. Honza Krs, Honza Klein)
 • 18.7.2015 Jabkoty´s mile MTB (Roman Vetrák)
 • 18.7.2015 Triatlon Roupov (2. Jirka Kunc, Petr Kuryluk)
 • 25.7.2015 Všerubský železný muž (1. Honza Krs, 3. Petr Kuryluk kategorie IZS)
 • 1.8.2015 Kokos triatlon (2. Honza Krs, 4. Petr Kuryluk)
 • 1.8.2015 Šumavský MTB maraton (Roman Vetrák, Ondra Nosek)
 • 15.8.2015 PilsenMAM kvadriatlon (1. Jirka Kunc + Ondra Moudrý)
 • 29.8.2015 StoneMAN MTB triatlon (2. Jirka Kunc, 4. Honza Krs, + 9 členů za 321start:-)
 • 5.9.2015 Barokomaraton (42km – Jirka Kunc, Honza Krs, 21km – Pavla Hyťhová, Vojta Novák, Petr Vychron)
 • 6.9.2015 MTB Becker Cup Březina (Jakub Krs)
 • 13.9.2015 Plzeňský kardioběh 5,8km (2. Jan Kraus M40, Šárka Krausová)
 • 19.9.2015 Běh Nepomukem 5km (2. Jirka Pupík M35, Ondra Pupík, Klárka Valmová)
 • 19.9.2015 zbloudilej Šumavák MTBO (1. Kateřina Holá + Martina Hulešová, Marek Tramba + Hanka Trambová, Honza Klein + Honza Krs)
 • 3.10.2015 Běh Babylonskými lesy 6,4 km (4. Jan Kraua M40)
 • 10.10.2015 Horská výzva Šumava 18 km (1. Pavla Hyťhová – členka teamu mix)
 • 10.10.2015 ČT Author CUP MTB 63km (Vašek Valm)
 • 18.10.2015 Forestova šestka 6,1km běh (1. Honza Krs M40, celkově 3tí)
 • 18.10.2015 Maraton Drážďany (Honza Klein)
 • 8.11.2015 Velká kunratická (Jan Kraus)
 • 14.11.2015 Pilsen trail – Radeč 1/2maraton (1. Honza Krs M40, Jirka Kunc, Ondra Moudrý, Jirka Rejzek)
 • 17.11.2015 La Sportiva Moldavský půlmaraton – Krušné Hory (Honza Klein)
 • 5.12.2015 Běh o berlu Sv. Mikuláše (Jan Šůcha, Jan Kraus)
 • 19.12.2015 Vánoční kros Mýto 4,5km (3. Honza Krs M40)
 • 20.12.2015 Vánoční 1/2maraton okolo Boleváku (2. Jan Šůcha M20)
 • 24.12.2015 Lobezský Botokros (1. Honza Krs M40)
 • 31.12.2015 Silvestrovský běh Borským parkem (Pavla Hyťhová, Jan Šůcha)
 • 31.12.2015 Silvestrovský běh v Ostrově nad Ohří (Jan Kraus)
by momo

Novoroční výběh na Žďár 1.1.2016

Leden 2, 2016 in Nezařazené by momo

převzato ze http://www.sparta-cycling.cz

18. ročník novoročního závodu z Rokycan na vrch Žďár měl rekordní účast 66 startujících. Trať dlouhá 4360 m
s lehkým sněhovým popraškem dokonale prověřila výkonnost. Závod rozjel od startu specialista na horských kolech Jan Rajchart a spolu se závodníky Sparty dojeli pod hlavní stoupání k Oltářům. Tam se čtveřice na čele rozdělila a v cíli se radoval Jan Rajchart ČS Accolade MTB ( Stupno) v čase 15.16 min. před Petrem Malánem AC SPARTA Praha ( Plzeň) -21s a osmnáctiletým Jakubem Křikavou AC Sparta Praha( Chotíkov) -45s. V kategorii běžců zvítězil Jan Hostička (Příbram) v čase 18.46 min před Janem Šnebergrem Falcon Rokycany -18s a Ondřejem Paurem Symbio Cannondale( Stupno) – 50s. Mezi ženami na kole zvítězila Jan Richterová Akademie BBM Plzeň a v běhu byla nejrychlejší Barbora Šturmová z Plzně. Metličkův rekord z roku 2008 překonán nebyl a vítězovi chybělo k rekordu 1.42 min.

Za 321start běželo 5 kusů. Pavla Hyťhová, Zuzka Klásková, Jirka  Kunc, Honza Krs a Ondra Moudrý. Konkurence mužů byla silná a tak na bednu dosáhla za 321start Pavla Hyťhová 3.místo … supeeerrr!

více fotek na http://vitovam.rajce.idnes.cz/Novorocni_zavod_na_Zdar_-_1.1.2016

Běžci:
1. Hostička Jan Příbram 17.46
2. Šneberger Jan Falcon Rokycany 18.04
3. Paur Ondřej Symbio Cannodalle 19.36

5. Kunc Jiří 321 Start 20.29
7. Krs Jan 321 Start 20.48
13. Moudrý Ondřej 321 start 23.11
22. Hyťhová Pavla 321 Start 26.15 3.žena
23. Klásková Zuzana 321 Start 26.16 4.žena

by momo

321start v roce 2016

Prosinec 8, 2015 in Nezařazené by momo

321ahoj. Na rok 2016 připravujeme opět oblíbenou sérii závodů a akcí pod hlavičkou 321start.

Nového bude hodně:

 • Team 321start je zase o něco větší, na rok 2016 máme nové členy i nové partnery
 • Pro rok 2016 připravujeme nové dresy teamu 321start
 • Soustředění bude u našeho partnera Hotel Rohanov v termínu 29.4.-1.5.2016
 • HnačovMAN bude nově MTB duatlon – takže i pro neplavce – termín 4.6.2016
 • StoneMAN bude nově měřen čipovou technologií – termín 27.8.2016
 • zbloudilej Šumavák bude zároveň podzimní schůzí a večírkem 321start – termín 24.9.2016
 • propozice závodů 321start připravujeme

Těšíme se na setkání s Vámi se všemi v roce 2016 a to na našich akcích i jinde.

Za 321start Krsák, Klajňák a Machr

image

by momo

Pilsen Trail – Radeč MARATON

Listopad 14, 2015 in Nezařazené by momo

14.11.2015 byl den kdy by se mělo buď spát po večírku, nebo válet na peci a možná ještě sledovat v televizi cyklokros. Nooo… všechny tyhle činnosti se odkládají na jindy.

Vyběhli jsme si na 1. ročník terénního 1/2maratonu, který pořádá pod hlavičkou Pilsen Trail… Honza Hasák Hasman. Do tratě skoro 50km se nám už nechtělo… těch 21 km bude stačit… a stačilo 🙂

V 10 hod. start. Tempo vysoké… na to že se běží prvních 10km jenom do kopce. Ale proč ne… je to jen 21km, tak proč se nezmáčknout:-) Jirka mi odskočil už před Těškovem… měl zase vražedné tempo. Já jsem si to klusal na pocit a držel se Jirkovo skupiny alespoň nadohled. Vyplatilo se!

Dělka tratě cca 21,5 km, nastoupáno cca 420 m.

Za 321start Jirka Kunc 1:37:27 hod., Ondra Moudrý 1:38:27 hod. (kdo ví kudy běžel:-), Honza Krs 1:39:20 hod.

To nejlepší nakonec: Zase jsem si stoupnul na bednu za veterány… holt ještě jedna pro 321start v roce 2015.

Jinak klobouk dolů před všema co dokončili dlouhou trať. Nebejt takhle dlouhá  a náročná sezóna, tak jsem si šel radši pro skalp dlouhé tratě 🙂 

Hrozně hezká trať, technická, prudké výběhy, běh lesem, kamení, skály… trochu poznat že to staví orientační běžci… mě to sedlo, ale nejen proto pochvala a díky za vaše úsilíííííí… přijedem zas.

Za 321start …Krsák

stránky závodu ZDE: http://pilsentrail.cz/

profil

by momo

Forestova 6tka …pro 321start Krsák 1. místo 40+

Říjen 18, 2015 in Nezařazené by momo

18.10.2015 se běžel malý (přes 100 běžců) závod za humny obce Záluží u Plzně pod názvem Forestova šestka. Trať v délce 6,1 km nabízela rychlé tempo a rychlý návrat k pivu 🙂 Bylo trochu chladněji… asi 5 C, mokro a mrholení. Chvilku rozběhat, vyzvednout startovní číslo, protáhnout nohy a jde se na to!

Už na začátku se utrhnul jeden běžec, jehož tempo neakceptujeme (buď je to blázen a zhasne, nebo někdo z repre :-)) No byl asi z repre 🙂 S tomášem Peroutkou (StoneMAN 2015) jsme po 4km zůstali ve dvojici, ale sprint o 2 místo se nekonal. Běželo se mi krásně, ale nechtělo se mi asi do cíle zrychlovat. Takže celkově 321start Krsák 3. místo. V kategorii veteránů 40+ 1. místo. Čas 23:49 min. Prvním třem se podařilo překonat rekord tratě. No a co! 

Pohodový závod. Charismatický ředitel Jirka Cipra. Tyhle běhy mě baví. Správná cesta. Za mě pochvala. 

Stránky závodu Forestova šestka

Za 321start Krsák

profil

by momo

zbloudilej Šumavák 2015

Září 9, 2015 in Nezařazené by momo

tlačítko Sumavak jpg

 

 

 

 

Referát zbloudilého Šumaváka

Tak jsme se po roce sešli na startu zbloudilého Šumaváka. Nebylo to tentokrát , jak bylo zvykem, ve mlejně, ale na Bolfánku u Chudenic. Cílem bylo snížit výhodu domácích závodníků, tedy znalost terénu v okolí mlýna. Prostředí Bolfánku a hlavně hospůdky Na Poustevně skýtá skvělé zázemí a atmosféru. Proto se nad výběrem místa prezentace/startu/cíle/večírku neváhalo příliš dlouho. Lesy, kopce, staré hrady, několik rozhleden, nádherné výhledy a většinou účastníků neprobádaná krajina byla jen dalším argumentem. Počasí hrálo do karet. Závodníků se sešlo na 20 kusů, tedy 10 dvojic. Po úvodních zdravicích, prvních pivech a polévkách jsme si vysvětlili něco málo pravidel a hurá, jde se na to. Mapa, kontrolní list a krátké rozmýšlení nad taktikou „kudy, kam  a jak zpět, abychom získali co nejvíce bodů“. Zkušenost některých dvojic se zde ukázala hned na startu. Opustit prostor startu ihned po převzetí mapy, aby konkurence znervózněla, se určitě podařila dvojici 321starťáků Honzovi a Honzovi. Ostatní s rozmyslem následovali. Pak už nastal boj s mapou, kontrolním listem, přírodou a ostatními vlivy a živly na trati. Organizátor v mezičase od startu po příjezd prvních závodníků srdnatě bránil zázemí před dotěrnými turisty, především jejich potomstvem, které chtělo dobít stupně vítězů dříve než účastníci závodu. Bylo zde i několik dotěrných dotazů typu: a to je nějaký závod tady? A na kole, jo? A pro děti? A kde jsou všichni? Odpověď: my tady děláme MTBOrienťák, víte…. Nu na kole, to máte pravdu paní. Pro děti to zrovna neni, i když většina závoďáků dětma je, paní. Naštěstí to tím skončilo a organizátor se mohl věnovat dalšímu organizování. Hlavně večírku.

Ale k závodu: Kvůli technickým problémům musel odstoupit Honza Klein. Byl vyzvednut záchranným týmem a parťák Honza Krs vyrazil na sběr dalších kontrol sám. I když bylo jasné, že skončí poslední. A také skončil. Diskvalifikace od přísných rozhodčích na sebe nenechala v cíli dlouho čekat. Za zmínku určitě stojí účast juniorů Jakuba Holého a Vaška Mundla, kteří dojeli těsně s limitem. Podle počtu nasbíraných bodů se kluci na dalším orienťáku, natož pak v životě, určitě neztratí. Technické problémy/boj s defekty pronásledovali i favority závodu loňského vítěze Ondru Kašpara a vítěze Hnačovmana Ondru Janečka, kluky alias granáty z Pit-stopu. Po všech problémech nakonec pátí.  Debutanti na startu, na trati objevování svých možností, v cíli nádherné čtvrté místo mezi ostřílenými orienťáky bylo pro smíšenou dvojici Ivu a Michala Vavřinojc na startu jistě nečekaným výsledkem. Třetím místem napravila reputaci Pit-stopu dvojice Petr Zítek a Míra Sekyra. Taktéž debutanti na MTBOrienťáku do toho šli naplno s jasným cílem vyhrát dnes již legendární zimní čepici 321start. Jako druzí skončili známí to extrémní maratónci Jíťa Brunnerů a Standa Valdman. Loni se rozkoukávali a letos atakovali nejvyšší příčky, přičemž stupínek nejvyšší jim unikl o pouhých 18 bodů! Letos zkrátka vyhrála vytříbená elegance jízdy na kole, velký fyzický fond, dokonalá orientace v mapě a krajině a především pak správná taktika, kterou předvedla jediná dámská dvojice Kačka Holá a Martina Hulešová. Tímto se zasloužily o to, že příští rok budou mít koeficient 1,25!!!

K večírku: kdo byl, ten ví. Kdo nebyl, jeho škoda. I když byla ranní pivní migréna silná, tak to stálo za to!!!

P.S. nevím jak vy, ale příští rok na zbloudilýho taky dorazim.

Ahoj všem, Machr.

Foto zbloudilej Šumavák 2015 –  Machr

Foto zbloudilej Šumavák 2015 – Krsák

Foto zbloudilej Šumavák 2015 – Jíťa

výsledky

by momo

10. ročník MTB triatlonu StoneMAN zná svého vítěze …je jím Tomáš Peroutka a Vendula Janoušková …už máme video a všechny fotogalerie!!!

Září 7, 2015 in Nezařazené by momo

29.8.2015 se sešlo u Kamenného rybníku v Plzni 56 triatlonistů a triatlonistek, aby poměřili síly, užili odpoledne a zazávodili si v 10. ročníku MTB triatlonu StoneMAN.

Zá krásného slunečného dne odstartovalo 5 min. před jedenáctou 13 žen a přesně v 11 hod. 43 mužů. Ženy na trati 350m plavání, 14km MTB a 4,5km běhu. Muži 700m plavání, 22km MTB a 6km běhu.

Závod žen ovládla po třetí v řadě Vendula Janoušková z LK Škoda Plzeň a v mužích vybojoval první místo v těsném finiši Tomáš Peroutka z Whitte Bike Team. Barvy 321start skvěle hájil Jirka Kunc na 2hém místě.

Stoneman 2015 from MArtin Šimek on Vimeo.

Rekordní účast v dějinách MTB triatlonu StoneMAN nás těší a zavazuje. Pracujeme na závodech po celý rok a pak se chceme s Vámi všemi podělit o tenhle krásný svátek triatlonu. Jen díky nadšení realizačního teamu 321start a dalších přátel, kamarádů, partnerů a sponzorů je možné pokračovat, a proto bych rád touto cestou poděkoval Vám závodníkům, že jste přijeli, a že nám odpustíte nějakou tu naší malou nedokonalost (všechny postřehy nám piště na sk321start@gmail.com). Dále bych rád poděkoval celému teamu 321start a tím myslím i všem pomáhajícím příznivcům 321start, protože nás na to bylo letos opravdu hodně a věřte, že my si TO na Vás budeme pamatovat!

Závod by asi nebyl bez podpory partnerů a sponzorů. Děkujeme za ceny a osobní, věcnou i finanční pomoc.

partneři 321start 2015 jpg

I letos odešleme 50,- Kč z každého startovného a výtěžek z tomboly na konto Pomocných tlapek o.p.s. Letos jste měli možnost vidět pejska při malé ukázce jeho dovedností a schopnosti pomoci potřebným a vidět tak, ke komu naše/vaše  malá pomoc směřuje a komu slouží. Baví nás dávat této akci další rozměr a proto v této podpoře budeme pokračovat.

Sportovní klub 321start prostřednictvím MTB triatlonu StoneMAN 2015 může i díky Vám (tombola, startovné, dary) předat částku 7840,- Kč na konto Pomocných tlapek o.p.s. Přímo na akci samotné jste nakoupily předměty z e-shopu pomocných tlapek za 3255,- Kč. Děkujeme že pomáháte s námi.

Výsledky StoneMAN 2015 ZDE

Fotogalerie od Petra

Fotogalerie od Marka

Fotogalerie od Filipa

19.9.2015 pokračujeme akcí MTBO zbloudilej Šumavák

Napsali jste nám:

Tomáš Peroutka: Díky, byli jste super, trasa překvapivě zábavná i nějaký kopečky byly, to mi sedí, závody na okruhy nemam rád, ale ty průjezdy a průběhy zázemím byly boží, takovej kotel jsem dlouho nezažil. Pohodová atmosféra po závodě byla parádní tečkou a těch pořadatelů, to vám můžem jenom závidět. Kdyby se někdo chtěl na oplátku proběhnout u nás v Krušnejch, přijeďte 26. září na Krušnej seběh. http://www.wbt.estranky.cz/clanky/nase-akce/krusnej-sebeh/propozice-krusnej-sebeh-2015—26.9.2015.html

 

 

by momo

Barokomaraton 2015

Září 6, 2015 in Nezařazené by momo

Už se stává téměř tradicí, že první sobotu v září trávíme v Plasích na krásném Barokomaratonu.

Letos jsme si s Jirkou Kuncem znovu „švihli“ maraton, tedy 42km po krásné krajině mezi obcemi Plasy a Manětín s převýšením něco málo přes 700m. Běželi jsme opět s vodičem hodinek 5min/km. Už v prní půlce jsme mu dost utekli a 1/2maraton za 1:40  hod. nás trochu vylekal. Je to sakra rychlý. To bude průser ….. nebo pochavala. Na 30 km mě trochu vytuhly nohy při seběhu z kopce, a tak mě Jirka pomalu opouštěl, tedy tím pozitivním směrem, tj. dopředu. V cíli Jirka 3:16:59 hod. 8mej !!! Ja se dobelhal za 3:25:33 hod. 15 tej.

Za 321start jsme měli ještě zastoupení na 1/2maraton: Pavla Hyťhová čas 1:51:42 … 10tá v kategorii !!!, Vojta Novák 1:52:46 a Petr Vychron 2:25:07 … všem díky

Za 321start Krsák

Stránky závodu Barokomaraton ZDE

Trasa Barokomaraton ZDE

baroko 2015

by momo

Zlato pro 321start… máme vítěze dvojic kvadriatlonu PilsenMAN 2015

Srpen 18, 2015 in Nezařazené by momo

15.8.2015 se plaval, jel na lodi, jel na kole a běžel …kvadriatlon PilsenMAN 2015.

Plavání 1000m, přeběh 2,4km, kanoe 6km, horské kolo 42km, běh 14km … docela porce NE?

Osvědčená dvojice Jirka Kunc a Ondra Moudrý získali dle výsledku s přehledem o 16 min. před druhou dvojicí zlato, ale podle kluků to zas tak jednoduchý nebylo. Čas 5:18 hod.

Každopádně máme PilsenMANa zase v kapse !!! výsledky PilsenMAN 2015 ZDE

by momo

1.8.2015 KOKOS triatlon …pro 321start vybojoval Krsák 2hé místo

Srpen 2, 2015 in Nezařazené by momo

1.8.2015 se plaval, jel a bežel tradiční KOKOS triatlon. Místo je Březín u Nečtin, Plzeň – sever. Tratě jsou 0,5km – 26km – 4,5km.

Za 321start přijeli obhájit Jirkovo Kuncovo 2hé místo z roku 2014 Krsák a Kury. Povedlo se to!!!

Krsák 2. místo, Kury 4.místo …výsledky a komentář k závodu KOKOS triatlon od Jističe

Tradiční místo startu plavání na Rybníce v Leopoldově i cíle v Březíně u Jističe. Trať by se dala nazvat suchou (asi 3 louže na trati) a příjemné teplo s počasím pod mrakem. Ve vodě to bylo trochu opět namáčknuté a tak šlo o to hlavně přečkat mlátičku rukou a udržet brýle na hlavě :-), pak už „jen“ předjet výborné plavce, udržet vysoké tempo na kole a trochu přidat na běhu (tedy ho vyhrát)! Technika jela skvěle a 321start hlídali čelo závodu. Sezóna zdá se býti letos opět výborná.

1.8.2015 se jel také Šumavský MTB maraton na Zadově. Za 321start Vetráček 169. a Nosál 239.

by momo

25.7.2015 Všerubský železný muž …vyhrál za 321start Krsák – doplněna fotogalerie

Červenec 29, 2015 in Nezařazené by momo

25.7.2015 MTB triatlon Všerubský železný muž

Team 321start získal další triumf z MTB triatlonu. Podařilo se to Krsákovi a tím závodem je Všerubský železný muž.

Triatlon blízko u Kdyně ve vesničce Všeruby pořádá náš kamarád Jirka Beran. Letos již po 17té se plavalo, jelo a beželo částečně i po něměcké straně na tratích 0,4km, 30km, 4,5km. Za team 321start přijeli 2 kusy a to Krsák a Kury. Start za deštivé přeháňky nevadil. Po plavání se začali sjiždět malé skupinky jezdců a jedna právě ve které jel Krsák sjížděla všechny před sebou, až se vytvořila silná šestičlená skupina, která spolu dojela do cíle kola. Před ní byl pouze jeden závodník z německa. Nic není nemožné. Krsák to rozhodl na běhu a vybojoval vítěztví o pouhých 9s :-)! Závěr byl opravdu vyrovnaný… v 35 vteřinách přiběhlo prvních 5 závodníků!

Kurymu se nepodařilo nikoho sjet, ale konkurence nebyla malá a jeho 3tí místo v kategorii IZS se počítá !!!

Pořadatelsky zvládnuté skvěle. Od 321start pochvala. 80 lidí na startu + štafety, trasa po SRN a vůbec … to už je docela „kolos“!

Stránky triatlonu Všerubský železný muž

Kompletní FOTOgalerie závodu