11.11.2017 PilsenTrail Krkavec

14 listopadu, 2017 in Nezařazené by momo

Asi jeden z posledních závodů tohoto roku. Na startu se potkávám s Krsákem a Šůchinem. Na maratonskou trať se přihlásila asi 100 jedinců. V 9:30 jdeme na start, rozbíhám si to svým tempem, nikam se neženu, tempo 4:30 na začátek akorát. Honza se mi po kilometru vzdaluje, Šůchin je někde za námi …..První prudší kopec je Chlum, potom následuje krásná trať kolem Berounky až k Dolanskému mostu, kterou celou dobu běžím osamocen, následuje první občerstvovačka. Dávám kelímek coly a běží se zpět k Berounce. Dobíhám dvojici veteránů a běžíme v malé skupince až do cíle prvního okruhu. Trochu cítím nohy a vydávám se do druhého okruhu, tempo už je samozřejmě volnější 🙂 . Na Krkavci mě dobíhá Perry a z občerstvovačky už běžím za ním, trať dolů je pěkně členitá, na moje unavené nohy nic moc. 3 km před cílem se nám daří ještě někoho sběhnout a u Kameňáku Perrymu odbíhám a “sprituji” do cíle.

Za 321start Tomáš Friedl

Maraton byla na PilsenTrail Krkavec královská trať (6. muži Tomáš 3:28 hod. 5.veterán Krsák 3:43hod., Šůchin – klekli mu záda, škoda), ale každej z nás začínal na kratších distancích. 1/2 – “tedy” 23 km si dali moc hezky 6.muži  Jirka Kunc 1:51 hod. a 7.ženy Eva Kufnerová 2.23 hod. Na trati  12km utrhla 1.místo Milijanecová Kristína a odběhli si  Jan Kraus a Šůchová Olesija. Na trati 800m vybojoval 1.místo Tomáš Kraus (kat.žáci 7-10 let). 

Těch maratónů v terénu, kdy se neběhají okruhy a celý běh je jako jeden super výlet, opravdu není moc. Dříve punková, teď už “lehce” (myslím nenásilně, nikoly slabě) organizovaná akce. Ono označit tolik km tratí a vůbec… prostě pochvala. S Vámi rád znovu vyrazím.

Za 321start Krsák