22.4.2017 Půlmaraton Plzeňského kraje

Duben 25, 2017 in Nezařazené by momo

Půmaraton Plzeňského kraje a moje třetí a zatím nejlepší umístění a nový osobák k tomu ! Před třemi týdny jsem si v Praze zaběhl po dvou letech nový osobní rekord ( 1:23:20 ) a tak jsem se na závod v Plzni hlásil až v úterý a jen z hecu Kristýny a Martina. Trať dobře znám ,profil není žádná rovina a tak jsem si řekl, že si zkusím alespoň zlepšit čas na této trati. V poslední době mi to docela běhá 🙂, mám alespoň takový pocit 🙂. Počasí přeje, fouká a je pěkná zima, tak beru jen elasťáky a tílko … Na startu se samozřejmě potkávám se spousty známými, hodíme pár slov a jdeme na to….. Rozbíhám to po 4 min/km a hned po startu tvoříme skupinku 4 běžců a postupně předbíháme ty, co to po startu napálili. Před námi se vzdalují dvě skupinky, které postupně ztrácíme z dohledu. První stoupání v Liticích hned prověří naše síly a valíme to dále do Šlovic, kde dobíháme další a připojuje se můj táta na kole a hned mi hlásí, jak na tom jsem. Do Dobřan se střídáme na čele skupinky, vítr nepříjemně fouká do ksichtů. Při doběhu do Dobřan za to zkouším brát a utíkám skupině, šoupnu tam půl gelu a mastím na Lhot

u. Delší nudný úsek běžím sám, jen táta za mnou a kluci o kousek dál. Ještě 1 km před Lhotou se jim daří mě doběhnout a tak zkusím zrychlit a daří se, uvisí se mnou jen Miroslav Potočňák, ale ve Lhotě se mi daří mu cuknout a jdu už sám, táta hlásí náskok, beru zbytek gelu a řítím se k lávce přes přehradu, na Míru už mám snad dostatečný náskok, ještě jeden kopec a hurá z kopce do cíle. Proběhnu cílem a koukám jak blázen, hodinky ukazují 1:22:30, tak to jsem fakt nečekal, že si po třech týdnech zlepším osobák o 50 vteřin. Celkově obsazuji 7.místo a páte v kategorii. Zlepšení oproti loňsku skoro o 9 minut 🙂.

Za 321start Tomáš Friedl

Za redaktora ještě doplním že letošní 1/2maraton běželi i Klajňák, Jana Machová a hlavně Tomáš Kraus pro 321start vyhrál 1. místo v běhu na 800m v kategorii 2006-2008.

Krsák