OravaMAN triatlon 17.7.2016 na trati 2-90-21km

23 srpna, 2016 in Nezařazené by momo

…bude ako nebolo. Přiznám se, že tento slogan jsem před odjezdem na Volkswagen Slovakia Oravaman 2016 úplně nechápal, tak trochu mě děsil, ale rozhodně se naplnil. Letošní ročník středního triatlonu v srdci Západních Tater byl tak trochu očistec. Přesně takový, jaký jsem asi hledal.
Závod začíná 2 km plavání v Liptovské Maře, pokračuje 90 km silniční cyklistiky s celkem třemi přejezdy horského přechodu Huty a po výjezdu na Ťatliakovu chatu končí 21 km horského běhu přes Rákoň do Zuberce. A asi by to nebyly Roháče jaké je znám, kdyby nám celý den nepršelo, nefoukal silný vítr a na hřebenech teplota nepadala nebezpečně nízko. Nicméně, plavání se mi poměrně zadařilo, tak jsem jel dál. Postupný propad startovním polem v průběhu cyklistiky mi moc radosti nedával, ale hnala mě snad všudypřítomná Janina, a nakonec jsem se dostal až na Ťatliakovu chatu, kde jsem plně pochopil význam slova “prošitý”. Těsně pod sedlem Zábrať se mi to podařilo docela rozběhnout a začal jsem ztrátu dohánět. Do Zuberce jsem se tedy dostal v čase těsně pod sedm hodin, což k mému překvapení stačilo na celkové 43. místo a 30. místo v kategorii.
Každopádně, Oravaman je závod, který jsem určitě nešel naposledy. Úžasné prostředí a tratě, skvělá organizace, neuvěřitelně přátelská atmosféra a vyhlášená party na závěr z něj dělá opravdu jedinečný zážitek!
za 321start
Franta Mach