Červenec 20, 2016 in Nezařazené by momo

news jpg

FOTO HnačovMAN 2016 (autoři Marek a Tomáš)

FOTO HnačovMAN 2016 (autor Jitka)

4.6.2016  jsme v AutoCampu Hnačov, okr. Klatovy upořádali 16tý ročník závodu HnačovMAN. Letos se jel jako MTB duatlon na tratích muži 5km běh – 24 km MTB – 7,5km běh, ženy 5km běh – 16km MTB – 5km běh. Asi trochu symbolicky nás bylo na 16tém ročníku 16 závodníků (12 mužů a 4 ženy). Závod se odehrál na běžeckém a MTB okruhu, ale úvodní běh byl okořeněn odbočkou, která vedla těsně pod místní horu Hora. To byl na úvod poměrně přísný nástup a ochutnávka místních kopců. Vzhledem k tomu, že poměrně vydatný páteční déšť podmáčel traťě, nebylo o bahno, potažmo pády nouze, ale všichni dotáhli závod do zdárného konce. O co více před závodem pršelo o to více při závodě svítilo a tak podmínky byly tak trochu tropické. Závod se dřívější ročníky jezdil vždy jako triatlon a tato změna se ukázala jako ještě obtížnější varianta :-), i když zrovna kvalita i teplota vody Hnačovského rybníka byla v pohodě koupatelná. Její říz jsme ochutnali až po závodě.

Kategorii žen zcela ovládla Jana Machová (loňská vítězka) a muže v závěrečném běhu rozhodl Honza Krs ve svůj prospěch. Titul HnačovMAN 2016 si ale opět odvezli všichni, kteří letos do závodu odstartovali.

Velké díky všech členům i příznivcům 321start, kteří na akci pomáhali značit, stavět, bourat, měřit časy, občerstvovat, fotit, uklízet a vůbec všecko okolo. Díky starostovi obce Hnačov Milanu Přerostovi za součinnost a poskytnuté prostory AutoCampu Hnačov. Díky Vám závodníkům kteří jste přijeli si dát HMAN 2016.

Rád poděkuji i sponzorům, kteří nás podpořili a pomáhají nám dělat závod HnačovMAN. Kompletní zajištění občerstvovačky nám dodala firma www.autodoprava-puta.cz , poukazy pro vítěze a tombolu poskytl Hotel Rohanov a věcné ceny dodali AC HEATING a KOLA Klatovy.

Přijďte si ještě letos zkusit atmosféru a tratě našich dalších závodů StoneMAN a zbloudilej Šumavák.

U HnačovMAN 2017 od 321start se na Vás budeme zase těšit.