Sušický horský běh 23.4.2016

Duben 27, 2016 in Nezařazené by momo

23.4.2016 Sušický horský běh 22km

5. ročník Sušického horského běhu (SHB) startoval ve 13 hod. v Sušici opět na ostrově Santos. Letos jsem to musel vzít za 321 v Sušici na sebe. Nikomu se běhat do přírody nechtělo… tedy kromě mě. Ostrov Santos můžou Sušici závidět kdejaká města pro pořádání kulturních i sporotvních akcí… je to ideální prostor pro tyhle příležitosti… ale pěkně zpět k závodu. Prvních 10km je víceméně furt do kopce až na vrchol Sedlo 902 m.n.m. Tam jsem se ještě vyplazil na 4tém místě… po seběhu k občerstvovačce do Albrechtic mě překvapil jeden běžec, že lehnul do trávy… asi to přepálil 🙂 …tak ne… běžel štafetu a vystřídal se s kolegou …na mě žádné střídání nečekalo 🙂 a rázem jsem byl třetí v jednotlivcích… což nevydrželo dlouho:-) Druhá polovina tratě byla sice z kopce, někdy až moc, ale občas se to zvedlo a bohužel někdy taky až moc. Převýšení 700m se musí někde přece nastoupat. Před cílem jsem kousek zabloudil při seběhu do Sušice (asi ne sám) a tak mě ještě jeden předběhl a navíc mi na posledním km totálně došlo, tak jsem se přemluvil a doběhl to! Čas lepší asi 4 min od posledního startu v roce 2014 ale rezerva tam ještě je…

Běh je to drsnej a prověří… atmosféra běhu je super a zázemí paráda. Běží se i štafety dvojic (každej půl závodu), tak se nenechte strhnout každým kdo letí svejch 11km. Vložený běh se zátěží 10kg na téhle trati je vražda, to bych si nedal ani za nic…

Spousta krásnejch cen a pokud vyhrajete jako já ještě hlavní cenu v tombole, pak budete mít chuť se zase vrátit 🙂

22km Honza Krs 1:44:47 hod. 2.místo kategorie 40+ (5.tej celkově)