Půlmaraton Plzeňského kraje a Kros Skalka Praha 2016

Duben 25, 2016 in Nezařazené by momo

Ahoj, tento víkend byl poněkud nabitý akcemi. Již dlouho dopředu jsem věděl, že budou závody v sobotu i v neděli. Co teď? Na které se připravovat víc? Plán byl jasný. Prostě se musí zvládnout vše. V sobotu 1/2 maraton Plzeňského kraje a v neděli Pražský kros Skalka. A aby toho nebylo málo v sobotu mi do toho z práce ještě vlezlo školení. Takže v sobotu v osm jsem se zaprezentoval na školení a po deváté se po anglicku vypařil, abych stihl prezentaci. Volal jsem Tomovi, zda by mi jí nevyzvedl, ale nechtěli mu jí dát. Nevadí, vše jsem stihl a ve Škodalendu se již potkávám s Tomášem Friedlem a Honzou Kleinem. Všichni se začínáme připravovat na závod, při čemž ještě roznáším letáky na akce 321start po parkovišti. Před námi se začíná rozcvičovat podezřele tmavá partička  vychrtlých Keňanů, kteří se nám ani trochu nezamlouvají. No nic, hecnem se a prostě je dáme (hahaha). Za chvíli je tu start a jdeme na to s cílem dát to pod 1:30. Závod začíná největším vlněním a výstupem na nejvyšší bod trati. Jdeme do toho všichni celkem zhurta a tempo kolem 4min/km se zdá být udržitelné. Tomáš se trhá s menší skupinkou a postupně se vzdalují. Já s Honzou jdeme společně asi prvních pět kilometrů ale pak mi také s menší skupinkou postupně mizí. Ze Šlovic do Dobřan běžím sám, ale mám je na dohled. Úžasný je průběh Dobřany, kde stojí mraky fanoušků, všichni mávají a skvěle povzbuzují. Následuje cesta zpět a tedy druhá půle závodu. Zpět tu vypadá najednou těžší i když je to víceméně po rovině, ale za to proti větru. Už kousek za Dobřany začínám dobíhat některé jedince z roztrhaných skupinek přede mnou např. Pavla Hraběho (vítěz Kokosího triatlonu). Ve Lhotě pak pomalu dobíhám i Toma. Konec se pomalu blíží a já cítím, že by to mohlo dnes klapnout a vysněného času dosáhnout. Poslední stoupání je sice již vysilující, ale ještě nějaká síla zbyla. Do cíle nakonec dobíhám v čase 1:29,09 hod na celkově 34. mstě a 17. v kat. Přede mnou je již dávno v cíli Honza, kterému závod úžasně sedl a také vyšel s nádherným časem  a umístěním: 1:26,40 hod, 21.místo a 11. v kat. GRATULUJI. Mrzí mi, že byl Tom trochu zklamaný z toho, že se nevešel po 1:30 hod, ale podal naprosto precizní výkon, když zaběhl 10km za nádherných 42,26 min. v náročných stoupáních. Celkově 48. a 26. v kat. Keňanům jsme to nikdo nepřál, protože nám přišlo, že byli uměle nasazeni, jen proto, aby sebrali prachy z výher. Posuďte sami, za všechny výhry si celkem odnesli 2 kluci a 2 holky 45.000,- Kč. Jinak se nám, ale závod líbil a celkově ho považuji za vydařený.

1/2maraton Jan Klein 1:26:37 hod. OR, Jan Šůcha 1:29:06 hod. OR, Tomáš Friedl 1:30:54 hod.

9,59 km Petr Kuryluk 0:45:07 hod.

5,85 km Zuzana Klásková 0:26:46 hod. 1.místo kategorie F5 (prní žena:-)

800m Tomáš Kraus 1. místo roč. 2005-2007

V neděli jsem se přesunul do Prahy i s celou rodinou na běžecký kros Skalka. Je to první závod ze série H Triatlon tour, kde jsem přihlášen na všechny závody v celé sérii. Do Prahy jsem přijeli dopoledne a bylo jasné, že zde asi pěkně vymrzneme, neboť teplota byla 3°C a místy sněžilo. Nejprve probíhaly dětské závody. Mezi kluky běžel Matěj trať 1km, kde se umístil na skvělém 2. místě v čase: 4:41 min. Děvčata pak běželi tu samou trať, ale 2 kola. Kristínka byla 8. v čase 11:35 a Verča 11. čas 13:29. Nakonec běžela moje Oli 3 kola kde byla také 11 v čase 24:47. Podotýká, že trať byla opravdu krosová s těžkými stoupáky. Patří jim můj velký obdiv, jak vše bravurně zvládli. Před startem hlavního závodu, jsem si byl svou trať, která měla 6 km (3 kola/2km), kde část se běžela po stejné trase jako dětské, ale zbytek spíše připomínal horolezecké závody, proběhnout. Nebudu lhát vyděsil jsem se stoupáky, překážkami z větví i náročnými seběhy. Říkal jsem si tohle bude maso a taky bylo. Ještě jsem dosti cítil nohy po předchozím dni. Bylo tak jako tak odstartováno. V první kole to celkem jde, držím se v první desítce i když se mi někteří postupně vzdalují. Druhé kolo doslova trpím a přicházím o pár míst, ve třetím jako když chytám třetí dech a opět jdu trochu dopředu. Nakonec jsem v cíli na 15. místě v čase 29:19 min. O kousek mi utekli borci jako Ondra Teplý a Tomáš Mika :-). Jen podotýkám, že celkové stoupání na 6km bylo stejné jako polovina závodu v sobotu. Byl to úžasný krosík a i celý víkend plný pohybu, nadšení a radosti.